OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 28 Października 2018 r.

Dziś obchodzimy 124 rocznicę poświęcenia naszej Bazyliki. W tym dniu pamiętamy w naszej modlitwie o wszystkich budowniczych i wspierających naszą świątynię duchowo i materialnie.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 • Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 16.15.
 • We wtorek będziemy obchodzić Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Katowicach.
 • W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół wspomina tych, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę do świętości. Przypomina również o naszej wspólnocie ze świętymi, którzy otaczają nas opieką.
 • W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie Mszy św. o godz. 15.00 w Bazylice. O godz. 14.30 zapraszamy do kaplicy cmentarnej na uroczyste nieszpory za zmarłych. Po nich procesja do pięciu stacji, na zakończenie której o godz. 16.15 w kaplicy na cmentarzu zostanie odprawiona Msza św. Przypominamy, że uczestnictwo we Mszy św. w Uroczystość Wszystkich Świętych jest obowiązkowe.
 • Zalecki za zmarłych można składać na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych w godz. od 8.00 do 17.00 (w trzech miejscach), a w Dzień Zaduszny przy kaplicy cmentarnej i przy kaplicy Ogrójca w godz. od 9.00 do 16.00. Zalecki będą przyjmowane przez siostry Jadwiżanki. Za zmarłych zalecanych przez całą oktawę będziemy odmawiali różaniec po Mszach św. wieczornych oraz odprawimy 40 Mszy św.
 • Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie Bazyliki, odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św. oraz zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, a w dniach od 1 do 8 listopada, także przez nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych pod zwykłymi warunkami.
 • Młodzież w Uroczystość Wszystkich Świętych zapraszamy na modlitwę za zmarłych tradycyjnie przy krzyżu na naszym cmentarzu o godz. 19.00.
 • W piątek 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina tych, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby przyjść im z pomocą, przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy św.
 • W Dzień Zaduszny o godz. 16.00 zostanie odprawione na cmentarzu specjalne nabożeństwo za zmarłych duszpasterzy, rodziców, krewnych i wszystkich spoczywających na cmentarzu. Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w tej modlitwie. O godz. 17.00 odprawimy w Bazylice dodatkową mszę św. za zmarłych zalecanych.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 08.30 odprawimy Mszę św. o powołania kapłańskie i zakonne, na którą zapraszamy ministrantów, lektorów, ich rodziców, rodziny kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych, a także członków Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 • W piątek o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji zmarłych czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa
 • Spowiedź i Msza św. dla dzieci, młodzieży i kandydatów do bierzmowania wyjątkowo w II piątek miesiąca – 9 listopada.
 • W piątek o godz. 19.00 zapraszamy do biblioteki rodziców i rodziców chrzestnych na nauki przed chrztem.
 • W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o ich zgłoszenie do piątku w kancelarii parafialnej.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w sobotę od godz. 16.00.
 • Od listopada nie będzie Apelu Maryjnego. Apel tradycyjne wznowimy po Świętach Wielkanocnych.
 • Nawiązując do szkaplerznej tradycji naszego Sanktuarium, w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Szkaplerza św. Zachęcamy Parafian do przyjęcia Szkaplerza NMP. Na wszystkich chętnych Szkaplerze będą nakładane po każdej Mszy św.
 • Wszystkie dzieci naszej parafii zapraszamy na „Korowód Świętych”, który odbędzie się w niedzielę 4 listopada. Prosimy, aby dzieci przebrały się za wybranego świętego. Gromadzimy się o godz. 11.00 na placu przed probostwem i w procesji przejdziemy do Bazyliki.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację katowickiej Katedry.
 • Tradycyjnie po Uroczystości Wszystkich Świętych w tym roku 3 listopada rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie. Odwiedziny kolędowe w soboty i niedziele będziemy rozpoczynać od godz. 14.30. Szczegółowy plan odwiedzin duszpasterskich do końca tego roku umieszczony jest w Boguckiej Rodzinie i w gablotce. Plan kolędy na styczeń będzie dostępny na początku grudnia. Rozpoczniemy od ul. Kurpiowskiej 1, 3, 5 i 7. W niedzielę kontynuować będziemy odwiedziny na ul. Kurpiowskiej 2, 4, 6 i 8. W tym roku w blokach wszystkie kolędy będziemy zaczynali od dołu.
 • W Uroczystość Wszystkich Świętych wolontariusze przeprowadzą kwestę na rzecz Archidiecezjalnego Domu Hospicyjnego św. Jana Pawła II w Katowicach. Kwestarze będą stali przy bramie wejściowej na cmentarz.
 • Policja apeluje o zachowanie ostrożności podczas pobytu na cmentarzach i w ich okolicy.
 • Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na Nabożeństwo Specjalne do MB Boguckiej połączone z różańcem za zmarłych o godz. 17.45.
 • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Boguckiej Rodziny” w której znajdziemy plan odwiedzin duszpasterskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.