OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 21 Października 2018

Witamy w naszej parafii ojca Daniela Biedniaka, Misjonarza Oblata który wygłosi homilię, a po Mszy św. – przed Bazyliką – rozprowadzać będzie kalendarze misyjne jako pomoc dla misji.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na misje.

• Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 16.15.
  • We wtorek dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Św. będą prowadzić nabożeństwo różańcowe, a o godz. 18.00 w sali parafialnej katecheza dla ich rodziców.
  • Kolejny wykład Historii Kościoła odbędzie się we wtorek o godz. 19.00.
  • W czwartek zapraszamy Bractwo Szkaplerzne na nabożeństwo różańcowe, Mszę św. oraz spotkanie formacyjne.
  • W sobotę zapraszamy Bractwo Adoracji na Mszę za zmarłych, po Mszy św. procesja bractwa na cmentarz i modlitwy za zmarłych.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w sobotę od godz. 16.00.
  • W sobotę 27 października o godz. 20.00 zapraszamy na ostatni w tym roku kalendarzowym Apel Maryjny.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszej Bazyliki.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych bardzo prosimy o uporządkowanie grobów na naszym cmentarzu i wyrzucenie śmieci w wyznaczonych do tego miejscach. Prosimy również o zdemontowanie ławek, które utrudniają poruszanie się między grobami. Przypominamy, że na wszelkie zagospodarowanie przejścia między grobami tj. montowanie ławek, sadzenie krzewów przy grobach, układanie chodników wokół grobów itp. wymagana jest zgoda zarządcy cmentarza.
  • Tradycyjnie po Uroczystości Wszystkich Świętych w tym roku 3 listopada rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie. Odwiedziny kolędowe w soboty i niedziele będziemy rozpoczynać od godz. 14.30. Szczegółowy plan odwiedzin duszpasterskich zostanie umieszczony w Boguckiej Rodzinie i w gablotce w przyszłym tygodniu. Rozpoczniemy od ul. Kurpiowskiej 1, 3, 5 i 7. W niedzielę kontynuować będziemy odwiedziny na ul. Kurpiowskiej 2, 4, 6 i 8. W tym roku w blokach wszystkie kolędy będziemy zaczynali od dołu.
  • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Boguckiej Rodziny”.