OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 08 WRZEŚNIA 2019 R.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 • Dziś o godz. 15:30 rozpoczną się nauki przedmałżeńskie w kawiarence parafialnej.
 • Zapraszamy na nieszpory niedzielne dziś o godz. 16:30.
 • W poniedziałek o godz. 17:00 zapraszamy rodziców i dzieci, chcących przygotować się i przystąpić w przyszłym roku do Wczesnej Komunii Św.
 • Emerytów i rencistów naszej parafii zapraszamy we wtorek o godz. 8:00 na Eucharystię.
 • We wtorek po Mszy św. o godz. 8:00 zapraszamy na nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
 • W środę na Nabożeństwo Sanktuaryjne oraz wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkich noszących Szkaplerz oraz nasze Arcybractwo Szkaplerzne. Zapraszamy szczególnie parafian, którzy pragną wstąpić do naszego Arcybractwa.
 • Rodziców ministrantów zapraszamy do sali parafialnej w czwartek o godz. 19:00.
 • W piątek przypada dzień fatimski. O godz. 7:25 zapraszamy na różaniec, o godz. 8:00 Msza św. Po Mszy św. nabożeństwo fatimskie i błogosławieństwo chorych (lourdzkie). Prosimy o przyniesie lekarstw, które poświęcimy.
 • W sobotę o godz. 12:00 zapraszamy na modlitwę różańcową przy krzyżu na
  Wróblewskiego. W ten sposób włączamy się w ogólnopolską modlitwę pod hasłem: „Polska pod krzyżem” w ramach „Różańca do granic”.
 • Chórek parafialny zaprasza wszystkich chcących śpiewać na próbę w sobotę o godz. 13:00 do salki muzycznej.
 • Msza św. za żyjących, z prośbą o łaskę dobrej śmierci odbędzie się w sobotę o godz. 17:00. Intencje w formie zalecek przyjmuje kancelaria parafialna i zakrystia.
 • W sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. od godz. 16:00, o godz. 20:00 Apel Maryjny.
 • W związku ze zbliżającą się wizytacją Księdza Biskupa w naszej parafii w przyszłą niedzielę Słowo Boże wygłosi Ksiądz Rekolekcjonista, zaś kolekta będzie przeznaczona na budowę Domu Rekolekcyjnego „Nazaret” w Piekarach Śląskich.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 • Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. oraz dla ich rodziców odbędzie się we wtorek 24 września. Prosimy, by rodzice zgłosili w kancelarii parafialnej udział w przygotowaniu do Komunii Św. dzieci, które uczęszczają do szkół poza naszą parafią.
 • Pielgrzymów, którzy zgłosili się na styczniowy wyjazd do Ziemi Świętej prosimy, aby w tym tygodniu uregulowali w kancelarii pierwszą wpłatę. Spotkanie z organizatorami pielgrzymki odbędzie się 26 września.
 • Już teraz zapraszamy małżonków, którzy obchodzą w tym roku „okrągłe” rocznice ślubu, na Mszę św., która zostanie odprawiona 19 października o godz. 15:00. Zapisy i bliższe informacje można uzyskać w kancelarii parafialnej.
 • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Boguckiej Rodziny”.
 • Obchody liturgiczne tygodnia:

– czwartek – UROCZYSTOŚĆ NMP PIEKARSKIEJ, głównej patronki archidiecezji

– piątek – Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i dK

– sobota – ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

– niedziela – 24 NIEDZIELA ZWYKŁA

W krzyżu cierpienie, w krzyżu zbawienie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.