OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 11 SIERPNIA 2019 R.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  • Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o godz. 16:30.
  • We wtorek, 13 sierpnia, w Dzień Fatimski zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 7:25 i Mszę św. w intencji czcicieli MB Fatimskiej o godz. 8:00.
  • W środę, 14 sierpnia, zapraszamy na Sanktuaryjne Nabożeństwo Maryjne o godz. 17:30 wspominając jednocześnie Zaśnięcie NMP. Zapraszamy także Wspólnotę Mężczyzn św. Józefa, a po Mszy św. wakacyjne spotkanie na placu farskim.
  • W czwartek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na bieżące remonty obiektów parafialnych. O godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory maryjne. Msza św. o godz. 8:30 będzie w intencji Arcybractwa Szkaplerznego. Tego dnia w naszym sanktuarium można również uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Uroczystość ta jest zwana również świętem MB Zielnej, dlatego będziemy błogosławić zioła i kwiaty po każdej Mszy św.
  • W III piątek miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 15:00.
  • W sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. od godz. 16:00, o godz. 20:00 Apel Maryjny.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • W przyszłą niedzielę, 18 sierpnia, odbędzie się tradycyjna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Z naszej parafii pątniczki wraz z Ks. Proboszczem wyruszą o godz. 5:00. Powracających pielgrzymów ok. godz. 19:00 przywitamy w Bazylice i na trasie przed kościołem.
  • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Boguckiej Rodziny”.
  • Nowa książka ks. Bronisława Czaplickiego „Karmelitańskie inspiracje religijności na Górnym Śląsku” jest do nabycia w naszym kiosku parafialnym.

Maryjo, która biegniesz w niebo, wstawiaj się za nami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.