OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA ZWYKŁA 16 LUTEGO 2020 R.

Dzisiejsza kolekta jest ofiarą specjalną przeznaczoną na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem naszego kościoła i budynków parafialnych.

• Dziś przypada w naszej Bazylice doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy od 14:00 do 16:30 do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem oraz na nieszpory niedzielne.
  • Kolejny wykład z historii Kościoła odbędzie się we wtorek o godz. 19:00 w salce.
  • W czwartek o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie Bractwa Żywego Różańca, a o godz. 18:00 Msza św. w intencji członków Bractwa i Róż Różańcowych Rodziców.
  • W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. O godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • Również w tym dniu o godz. 20:00 zapraszamy na wieczór pokuty i wynagrodzenia za grzechy. Program jest następujący: o godz. 20:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa miłosierdzia, procesja z Najświętszym Sakramentem w Bazylice (prosimy przynieść świece), 20:45 różaniec pokutny, 21:30 Msza św. na zakończenie wieczoru czuwania.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w sobotę od godz. 16:00.
  • O godz. 20:00 zapraszamy na Apel Maryjny, który będziemy przeżywać w każdą III sobotę miesiąca, aż do Wielkanocy.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Już dzisiaj informujemy, że rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w drugim tygodniu Wielkiego Postu w dniach 7-11 marca.
  • Prosimy, aby treść zamówionej Mszy św. podać co najmniej 7 dni przed wyznaczonym terminem, najpóźniej do piątku poprzedzającego intencję do godz. 12.00. W przypadku braku treści intencji termin Mszy św. zostanie udostępniony innej osobie.
  • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Boguckiej Rodziny”.
  • W poniedziałek 17 lutego zapraszamy piłkarzy, trenerów, działaczy, kibiców i sympatyków klubu piłkarskiego GKS Katowice na Mszę św. w Bazylice o godz. 15:00 z okazji rozpoczęcia rozgrywek piłkarskich.
  • Obchody liturgiczne tygodnia:
    – sobota – ŚWIĘTO KATEDRY ŚW. PIOTRA APOSTOŁA
    – niedziela – 7 NIEDZIELA ZWYKŁA

MIŁOSIERDZIA JEZU ZDRÓJ, ZEŚLIJ Z NIEBA NA LUD TWÓJ…