OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA ZWYKŁA 09 LUTEGO 2020 R.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

• Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 16:30.
  • We wtorek we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8:00, a po niej na nowennę do MB Nieustającej Pomocy w intencji chorych.
  • Emerytów i rencistów naszej parafii zapraszamy we wtorek o godz. 8:00 na Mszę św., a po niej na spotkanie do kawiarenki.
  • Również we wtorek zapraszamy na modlitwę ekumeniczną za Miasto Katowice o  godz. 19:00 do Domu Parafialnego.
  • W środę na wieczorne nabożeństwo sanktuaryjne i Mszę św. zapraszamy Arcybractwo Szkaplerzne.
  • W czwartek przypada dzień fatimski. Czcicieli MB Fatimskiej zapraszamy na różaniec o godz. 7:25 oraz na Mszę św. w ich intencji o godz. 8:00. Po Mszy św. nabożeństwo fatimskie, poświęcenie lekarstw i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  • Pod patronatem Dzieci Maryi organizujemy Parafialny Dzień Babci i Dziadka. W najbliższą sobotę zapraszamy wszystkie babcie i wszystkich dziadków na uroczystą Mszę św. o godz. 11:00. Po Mszy św. udzielać będziemy specjalnego błogosławieństwa dla seniorów i ich wnuków. Zachęcamy wszystkich wnuków, aby w tym szczególnym dniu przyprowadzili babcie i dziadków do naszej Bazyliki.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w sobotę od godz. 16:00.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie ofiarą specjalną przeznaczoną na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem naszego kościoła i budynków parafialnych.
  • W przyszłą niedzielę przypada w naszej Bazylice doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy od 14:00 do 16:30 do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
  • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Boguckiej Rodziny” oraz specjalnego wydania „Apostolstwa Chorych” numer styczniowy i lutowy w cenie 5 zł razem.
  • Informujemy, że ze względu na dużą ilość dzieci, które chcą przystąpić do I Komunii Św. w dniu 3 maja zostaną odprawione dwie Msze św.: o godz. 10.00 dla dzieci z SP nr 62, 39, Katolickiej SP i dzieci spoza parafii, a o godz. 11.30 dla dzieci z SP nr 13 i 40.
  • Zebranie członków Związku Górnośląskiego Koło Bogucice odbędzie się dnia 13 lutego (czwartek) o godz. 18:00 w Miejskim Domu Kultury Bogucice przy ul. Markiefki.
  • Obchody liturgiczne tygodnia:
    – poniedziałek – Wspomnienie św. Scholastyki, dz.
    – piątek – święto świętych CYRYLA, MNICHA I METODEGO, BPA, patronów Europy
    – niedziela – 6 NIEDZIELA ZWYKŁA

O MILCZĄCA HOSTIO BIAŁA NA KOLANACH WIELBIĘ CIĘ…