OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA 29 KWIETNIA 2018 r.

Dziś obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.


 • Zapraszamy na niedzielne nieszpory dziś o godz. 16.30.

 • Dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii i ich rodzicom przypominamy, że w poniedziałek, środę i piątek ok. godz. 19.00 odbędą się próby przed I Komunią Św.

 • We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Bożej, które będziemy odprawiali przez cały maj
  w tygodniu po Mszach św. wieczornych, natomiast w soboty, niedziele i święta
  o godz. 16.30.

 • W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 • W czwartek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. O godz. 8.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny. Zapraszamy w sposób szczególny poczty sztandarowe, górników, członków Związku Górnośląskiego w strojach śląskich i wszystkich parafian. Również o godz. 8.30 odprawimy Mszę św.
  o powołania kapłańskie i zakonne, dlatego zapraszamy na nią również wszystkich ministrantów, lektorów, ich rodziców, rodziny kapłanów, kleryków, sióstr zakonnych, a także członków Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu
  i Margaretki.

 • W piątek o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 • Spowiedź dla dzieci klas III i po Wczesnej Komunii Św. odbędzie się w piątek
  o godz. 16.00. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 16.30. Młodzież
  klas III gimnazjum i ponadgimnazjalną zapraszamy do spowiedzi o godz. 17.30 i na Mszę św. o godz. 18.00.

 • Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej.

 • Msza św. w intencji czcicieli Niepokalanego Serca NMP zostanie odprawiona w sobotę o godz. 8.00.

 • Odwiedziny chorych odbędą się w sobotę od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłosić do piątku w kancelarii parafialnej.

 • W sobotę o godz. 9.00 odbędzie się w Bazylice pierwsza spowiedź dla dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Św., oraz ich rodziców, a o godz. 10.00 w Bazylice dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Spowiedź dla ich rodziców o godz. 16.00.

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. w sobotę od godz. 16.00.

 • Zapraszamy na Apel Maryjny w sobotę o godz. 20.00.

 • W przyszłą niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 8:30 grupa dzieci przystąpi do Wczesnej Komunii Świętej. Podczas Mszy Świętej o godz. 10:00 będzie miała miejsce uroczystość Pierwszej Komunii Świętej uczniów SP 13, SP 62 i pozostałych szkół.

 • W przyszłą niedzielę rozpoczniemy cykl koncertów pt. „Muzyczne wieczory
  w Bazylice” o godz. 18.00.
  Koncert inauguracyjny – „Wstań Polsko moja…” będzie prezentacją polskiej muzyki i poezji Legionów Polskich w 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Wykonawcami będą znana aktorka Dorota Segda (recytacja), Małgorzata Wasiucionek (skrzypce), Orkiestra Śląskich Kameralistów, Mirosław Jacek Błaszczyk (dyrygent). Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich parafian i gości. Szczegółowy plan umieszczony jest w gablotce i z tyłu Bazyliki. Foldery
  z dokładnym planem wszystkich koncertów można odebrać w zakrystii.

 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

 • Informujemy, że w dniach 8, 10 i 11.05. odbędą się rozmowy kandydatów do bierzmowania z ks. Proboszczem (8.05. klasa IIIa, 10.05. klasa IIIb, 11.05. osoby nie uczęszczające do SP nr 40 z oddziałami gimnazjalnymi). Rozmowy rozpoczynają się o godz. 16.00. Dodatkowy termin będzie 14.05. o godz. 16.00. Sakramentu bierzmowania naszej młodzieży udzieli 23 maja o godz. 18.00
  bp Adam Wodarczyk. Dorośli, którzy nie przyjęli jeszcze sakramentu bierzmowania proszeni są o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej.

 • W dniach 8, 15, 22 maja o godz. 19.00 odbędzie się studium przedmałżeńskie dla osób, które go jeszcze nie ukończyły, a planują ślub w tym roku.

 • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy artykuł
  o nowej polskiej błogosławionej – Hannie Chrzanowskiej, pielęgniarce, która zdrowych uczyła odpowiedzialności, a chorych wyciągała z czterech ścian beznadziei. Zachęcamy również do lektury „Boguckiej Rodziny”.

 • Orkiestra Dęta Katowice zaprasza na koncert, który odbędzie się 4 maja o godz. 18.00 w sali widowiskowej MDK w Bogucicach.

 • Informujemy, że w dniu 13 maja w godz. 7.00 – 19.00 w dzielnicy Bogucice
  w tradycyjnych komisjach obwodowych odbędą się wybory do Rady Jednostki Pomocniczej nr 13 Bogucice. Szczegóły w gablotce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.