OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO 27 PAŹDZIERNIKA 2019 R

Dziś obchodzimy 125 rocznicę poświęcenia naszej Bazyliki. W tym dniu pamiętajmy w naszej modlitwie o wszystkich budowniczych i wspierających naszą świątynię duchowo i materialnie. O godz.11:30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Parafian pod przewodnictwem Ks. Bp. Andrzeja Iwaneckiego z diecezji gliwickiej
Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na naszą Bazylikę.
Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 • Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 16:15.
 • W środę będziemy obchodzić Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Katowicach.
 • W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół wspomina tych, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę do świętości. Przypomina również o naszej wspólnocie ze świętymi, którzy otaczają nas opieką.
 • W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie Mszy św. o godz. 15:00 w Bazylice. O godz. 14:30 zapraszamy do kaplicy cmentarnej na uroczyste nieszpory za zmarłych. Po nich procesja do pięciu stacji, na zakończenie której o godz. 16:15 w kaplicy na cmentarzu zostanie odprawiona Msza św. Przypominamy, że uczestnictwo we Mszy św. w Uroczystość Wszystkich Świętych jest obowiązkowe.
 • Zalecki za zmarłych można składać na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych w godz. od 8:00 do 17:00 (w trzech miejscach), a w Dzień Zaduszny przy kaplicy cmentarnej i przy kaplicy Ogrójca w godz. od 9:00 do 16:00. Zalecki będą przyjmowane przez siostry Jadwiżanki. Za zmarłych zalecanych przez całą oktawę będziemy odmawiali różaniec w piątek i sobotę o 17:45, w niedzielę o godz. 16:15, zaś od poniedziałku do piątku o godz. 17:15 oraz odprawimy 40 Mszy św.
 • Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie Bazyliki, odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św. oraz zachowanie wolności od przywiązania od jakiegokolwiek grzechu, a w dniach od 1 do 8 listopada, także przez nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych pod zwykłymi warunkami.
 • Młodzież w Uroczystość Wszystkich Świętych zapraszamy na modlitwę za zmarłych tradycyjnie przy krzyżu na naszym cmentarzu o godz. 19:00.
 • W sobotę 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina tych, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby przyjść im z pomocą, przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy św.
 • W Dzień Zaduszny o godz. 16:00 zostanie odprawione na cmentarzu specjalne nabożeństwo za zmarłych duszpasterzy, rodziców, krewnych i wszystkich spoczywających na cmentarzu. Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w tej modlitwie.
 • W tym tygodniu przypada I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca.
 • Spowiedź i Msza św. dla dzieci, młodzieży i kandydatów do bierzmowania wyjątkowo w II piątek miesiąca – 8 listopada.
 • W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o ich zgłoszenie do piątku w kancelarii parafialnej, również te osoby, które dotychczas były na tak zwanej „ liście stałej ”.
 • Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na renowację katowickiej katedry.
 • W Uroczystość Wszystkich Świętych wolontariusze prowadzą kwestę na rzecz Archidiecezjalnego Domu Hospicyjnego św. Jana Pawła II w Katowicach. Kwestarze będą stali przy bramie wejściowej na cmentarz.
 • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” z nową ceną 6 zł i „Boguckiej Rodziny”.
 • Obchody liturgiczne tygodnia:

– poniedziałek – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW SZYMONA I JUDY TADEUSZA

– środa – ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA KATEDRALNEGO W KATOWICACH

– piątek – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

– sobota – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH

– niedziela – 31 NIEDZIELA ZWYKŁA

Wszyscy święci nasi patronowie, módlcie się za nami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.