OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO 06 stycznia 2019r.

Dziś w naszej archidiecezji obchodzimy Dies Episcopi – rocznicę konsekracji Abpa Wiktora Skworca oraz biskupów pomocniczych Marka i Adama. Otoczmy naszych pasterzy modlitwą.
Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby misji.
Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 • Zapraszamy na Koncert Laureatów Międzynarodowego Konkursu Wokalistyki Sakralnej, który odbędzie się o godz. 18.00 w naszej Bazylice. Ze względu na koncert nie będzie dziś nabożeństwa specjalnego do MB Boguckiej. Na to nabożeństwo zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.
 • We wtorek zapraszamy emerytów i rencistów naszej parafii na Mszę św. o godz. 8.00, a po niej na spotkanie do kawiarenki.
 • We wtorek o godz. 17.00 w Bazylice odbędzie się Adoracja Żłóbka i wspólne kolędowanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców.
 • Kolejny wykład z historii Kościoła odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w salce.
 • W środę na 17.30 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Boguckiej na Sanktuaryjne Nabożeństwo Maryjne.
 • Wszystkich noszących szkaplerz oraz członków Arcybractwa Szkaplerznego zapraszamy w środę na wieczorne nabożeństwo i Mszę św. Osoby, które pragną być przyjęte do Arcybractwa prosimy o oddanie w zakrystii lub kancelarii deklaracji. Formularze deklaracji można otrzymać w zakrystii. Uroczyste przyjęcie do Arcybractwa nastąpi w środę 23 stycznia.
 • W najbliższą sobotę 12 stycznia Wspólnota Dzieci Maryi zaprasza na rodzinne kolędowanie w Bazylice. Na godz. 18.00 zapraszamy całe rodziny i wszystkich parafian do śpiewania kolęd. Pragniemy wychwalać Boga wykorzystując nasze muzyczne talenty, dlatego prosimy o zabranie ze sobą instrumentów muzycznych. Wspólnie zaśpiewamy i zagramy Bożej Dziecinie.
 • W przyszłą niedzielę przypada dzień fatimski. Czcicieli MB Fatimskiej zapraszamy na Różaniec o godz. 8.00 oraz na Mszę św. w ich intencji o godz. 8.30.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
 • Zapraszamy panów do zaangażowania się w tworzenie w naszej Parafii wspólnoty Mężczyzn św. Józefa. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek 14 stycznia o godz. 19.00.
 • W poniedziałek kolęda na ul. Markiefki 33a, 37a, 32-42, 42a-42c, 44-54;
  We wtorek kolęda na ul. Markiefki 43-65a, 56-66 oraz na ul. Normy, ul. Krakusa, ul. Węglanej i ul. Koniarkowej;
  W środę kolęda na ul. Markiefki 37-41, 67-83, 68-76, 78-96;
  W czwartek kolęda na ul. Wróblewskiego 2-30, 3-13, 7a, 7b;
  W piątek kolęda na ul. Wróblewskiego 17-33a, 32-40, 37-43;
  W sobotę kolęda na ul. Modrzewiowej 1-23;
  W przyszłą niedzielę kolęda na ul. Modrzewiowej 25-29, 24-24b.
  Przypominamy, że kolędę w tygodniu rozpoczynamy o godz. 16.00, a w sobotę i niedzielę o 14.30. W tym roku w blokach wszystkie kolędy rozpoczynamy od dołu.
 • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Boguckiej Rodziny”
 • „Piekarskie Betlejem”(żywa i ruchoma szopka w plenerze) zaprasza do odwiedzin do 31 stycznia 2019 r. W piekarskiej bazylice nie zabraknie kolędowych koncertów, jasełek i rodzinnych spotkań. Szczegóły wydarzenia na plakacie w gablotce i na stronie internetowej.
 • 8 stycznia 2019 zapraszamy przedsiębiorców na spotkanie duszpasterskie w Parafii św. Marii Magdaleny w Tychach, ul. ks. Damrota 62. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 od Mszy Świętej w kaplicy Domu Duszpasterskiego. Tematem spotkań w 2019 roku jest: „Powołani do sukcesu. Biznes według Reguły św. Benedykta”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.