OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 16 czerwca 2019r.

Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii.
Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w Oktawie Bożego Ciała na nabożeństwa eucharystyczne z procesją. W  niedziele i soboty o godz. 16:30, a w tygodniu o godz. 17:30.
 • We wtorek zapraszamy na kolejny wykład z historii Kościoła.
 • W środę przypada zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia Bogu za kończący się rok szkolny uczniów, ich rodziców oraz grona pedagogiczne szkół. Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla Zespołu Szkół Katolickich im. św. Jacka we wtorek o godz. 9:00; dla Szkoły Podstawowej nr 13, Szkoły Podstawowej nr 40 z oddziałami gimnazjalnymi i Szkoły Podstawowej nr 62 w środę o godz. 8:00; dla Zespołu Szkół Specjalnych im. św. Jana Pawła II w środę o godz. 9:00.
 • W środę na godz. 19:30 zapraszamy wszystkich panów do kaplicy Braci Bonifratrów na spotkanie Mężczyzn św. Józefa.
 • W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. W tym dniu jesteśmy zobowiązani do udziału we Mszy św. Msze św. w tym dniu będą o godz. 7:00, 8:30, około 11:15 (po procesji), 13:00, 15:00, 17:00 i 20:00. Po Mszy św. o godz. 8:30 z Bazyliki wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem. Przejdziemy ulicami: Leopolda, Katowicką, Wajdy, Hoppego, Na Obrzeżu, Ks. Blachnickiego i Ludwika. Mieszkańców ulic, którymi będzie przechodziła procesja prosimy o udekorowanie okien, a także, w miarę możliwości, o nie parkowanie samochodów na trasie procesji. Zapraszamy w sposób szczególny dzieci po Pierwszej i Wczesnej Komunii Świętej w strojach komunijnych, dzieci i dorosłych w strojach śląskich, a górników w mundurach prosimy o niesienie baldachimu.
 • Również w czwartek w godz. od 14:00 do 21:00 zapraszamy na Festyn Parafialny. Na placu wokół probostwa, będą czekać na wszystkich liczne występy artystów i ciekawe zespoły, m.in. BLUE PARTY. Ponadto wiele konkursów dla dzieci, plac zabaw dla najmłodszych, dmuchany zamek, tor przeszkód, zabawy i wiele innych niespodzianek. Osoby pragnące ofiarować swoje wypieki na festyn mogą przynosić je po procesji do sali parafialnej, a chętnych do podarowania fantów i nagród prosimy o kontakt z ks. Adamem Palionem.
 • Także w czwartek o godz. 17:00 z ul. Wróblewskiego wyjazd pielgrzymki do Normandii.
 • Ksiądz arcybiskup Wiktor Skworc udziela wiernym archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – 21 czerwca 2019 r. Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy, Metropolita Katowicki zachęca do podjęcia dzieł miłosierdzia lub innych czynów pokutnych.
 • W sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. od godz. 16:00, a o godz. 20:00 Apel Maryjny.
 • Tradycyjnie w okresie Oktawy Bożego Ciała odbywają się procesje eucharystyczne wokół kościoła. Prosimy, aby dzieci po Pierwszej i Wczesnej Komunii Św. oraz dzieci młodsze uczestniczyły w czasie Oktawy we Mszach św. wieczornych i w procesjach wokół Bazyliki sypiąc kwiaty. Z tyłu Bazyliki wystawiono kosz do którego można przynosić kwiaty dla dzieci.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
 • Od niedzieli 23 czerwca przez cały okres wakacyjny nie będzie Mszy św. o godz. 13:00.
 • Informujemy, że bierzmowanie dla 8 klas odbędzie się 27 września o godz. 18:00. Natomiast próby przed bierzmowaniem będą odbywały się 23, 25 i 26 września o godz. 18:45. Szczegółowe informacje w Boguckiej Rodzinie i gablotce.
 • W parafii od września będą organizowane warsztaty pisania ikon. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii. Osoby, które już się zapisały prosimy o wpłacenie zaliczki w wysokości 100 zł.
 • Zachęcamy do nabycia w kiosku parafialnym dekoracji na Boże Ciało.
 • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Boguckiej Rodziny”.
 • 20 czerwca o godz. 14:30 w Mysłowicach w parku Słupna odbędzie się ekumeniczny koncert rodzinny „Bądź jak Jezus”.
 • W rozpoczynającym się okresie wakacji i urlopów zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.