OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ŚWIĘTO ŚW. RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 31 Grudnia 2017 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii

Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 • Dziś, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00, która będzie naszym szczególnym wyrazem wdzięczności Bogu za otrzymane od Niego dobra w mijającym roku. Po Mszy św. zapraszamy na uroczyste nabożeństwo dziękczynno-błagalne, w ramach którego przedstawione będzie sprawozdanie roczne.
 • Nowy rok pragniemy rozpocząć z Chrystusem powierzając Mu swoje życie i przyszłość naszych rodzin podczas Mszy św., która zostanie odprawiona o godz. 24.00.
 • W poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, w tym dniu nie będzie nieszporów. Kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
 • W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 • W czwartek o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. o powołania kapłańskie i zakonne.
 • W piątek o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • Spowiedź dla dzieci klas III i po Wczesnej Komunii Św. odbędzie się w piątek o godz. 16.00. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 16.30. Młodzież klas III gimnazjum i ponadgimnazjalną zapraszamy do spowiedzi o godz. 17.30 i na Mszę św. o godz. 18.00.
 • W piątek o godz. 19.00 zapraszamy do Kawiarenki rodziców i rodziców chrzestnych na nauki przed chrztem.
 • W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby misji.
 • W tym dniu obchodzimy również w naszej archidiecezji Dies Episcopi – rocznicę konsekracji Abpa. Wiktora Skworca, oraz biskupów pomocniczych Marka i Adama. Otoczmy naszych pasterzy modlitwą.
 • W tym dniu o godz. 16.00 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu, Bractwa Miłosierdzia Bożego i Bractwa Żywego Różańca.
 • Również 6 stycznia po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się w naszej Bazylice „Koncert Kolęd” w wykonaniu Orkiestry Dętej Katowice. Orkiestra zagra również w czasie Mszy św. O godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 • W styczniu nie będzie comiesięcznych odwiedzin chorych.
 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego, dlatego prosimy wszystkich parafian aby przynieśli ze sobą do Bazyliki świece chrzcielne, komunijne lub inne, ponieważ na każdej Mszy Św. z zapalonymi świecami chcemy odnowić przyrzeczenia chrzcielne.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 • Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo specjalne do Matki Boskiej Boguckiej po Mszy Św. o godz. 17.00.
 • Wszystkie dzieci, które lubią śpiewać, lub grają na jakimś instrumencie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie kolęd. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 w sali parafialnej odbędzie się przesłuchanie. Laureaci wykonają kolędy w Bazylice niedzielę przed koncertem kolędowym „BOGUCICE KOLĘDUJĄ” Parafialnego Chórku Dziecięcego i katowickiego chóru „Gospel Sound”, który odbędzie się 14 stycznia o godz. 18.00 w naszej Bazylice.
 • We wtorek kolęda na Ul. Sztygarskiej 2, Ul. Ścigały 8a, 8, 6-2,
  Ul. Kopalnianej 5b, 5a, 5, 4e-4a, 4, 2c, 2a, Ul. Markiefki 29, Ul. Ryszarda;
  W środę kolęda na Ul. Markiefki 33, 37a, 33a, 44, 42c, 42b, 42a, 42-32, 54-46, 51-43;

W czwartek kolęda na Ul. Koniarkowej, Ul. Węglanej, Ul. Krakusa, Ul. Normy, Ul. Markiefki 65, 65a-53, 66-56, 41-37, 83-67, 76-68;

W piątek kolęda na Ul. Markiefki 96-78, Ul. Wróblewskiego 43, 33a-31a, 41-37, 40-32;

W przyszłą niedzielę kolęda na Ul. Wróblewskiego 31-17, 30-2, 13-3, 7a, 7b. W tym roku w blokach wszystkie kolędy rozpoczynamy od góry. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablotce jak również umieszczony jest na nowej stronie internetowej parafii.

 • Zachęcamy do lektury naszej gazetki parafialnej „Boguckiej Rodziny”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.