OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ŚWIĘTO ŚW. RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 29 GRUDNIA 2019 R.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

• Zapraszamy na nieszpory kolędowe o godz. 16:30.
  • We wtorek kancelaria parafialna będzie czynna do godz. 12:00.
  • 31 grudnia w ostatnim dniu roku kalendarzowego, zapraszamy o godz. 17:30 na nabożeństwo dziękczynno-ekspijacyjne. O godz. 18:00 Msza św. dziękczynna za Parafian na zakończenie roku 2019.
  • W środę w Nowy Rok będziemy obchodzić Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, w tym dniu nie będzie nieszporów. Kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
  • W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca.
  • Spowiedź dla dzieci odbędzie się w piątek o godz. 16:00. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 16:30. Młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy do spowiedzi o godz. 17:30 i na Mszę św. o godz. 18:00.
  • W piątek o godz. 19:00 zapraszamy na katechezę chrzcielną dla rodziców i chrzestnych do salki.
  • W styczniu nie będzie comiesięcznych odwiedzin chorych.
  • Cicha Adoracja Żłóbka z okazją do spowiedzi w sobotę od godz. 16:00.
  • W sobotę po Mszy św. o godz. 17:00 odbędzie się w naszej Bazylice „Koncert Kolęd” w wykonaniu Orkiestry Dętej Katowice. Orkiestra zagra również w czasie Mszy św. o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Dziś kolęda na ul. Kurpiowskiej 11 i 13 oraz ul. Lubuskiej 14-4, 15 i 17.
  • Zapraszamy na wakacyjny wyjazd pielgrzymkowo-wypoczynkowy do Czarnogóry i Medjugorie, który zaplanowany jest od 31 lipca do 10 sierpnia. Szczegółowy plan dostępny w zakrystii, rezerwacja miejsc w kancelarii. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Gruzji w dniach od 20 do 27 lipca. Informacje również w zakrystii i kancelarii.
  • Obchody liturgiczne tygodnia:
    – poniedziałek – VI DZIEŃ W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA
    – wtorek– VII DZIEŃ W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA
    – środa – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI
    – czwartek – wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów i dK
    – niedziela – II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

Anioł Pasterzom mówił: Chrystus się nam narodził…