OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 13 stycznia 2019r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 • Zapraszamy na nabożeństwo specjalne do Matki Boskiej Boguckiej dziś o godz. 16:30.
 • Od poniedziałku rozpoczynamy okres zwykły w ciągu roku.
 • W poniedziałek o godz. 19:00 w Sali Parafialnej odbędzie się pierwsze organizacyjne spotkanie Mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy wszystkich panów, którzy chcą się zapoznać z zasadami funkcjonowania tej wspólnoty.
 • W środę na 17:30 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Boguckiej na Sanktuaryjne Nabożeństwo Maryjne.
 • Rodzinę Maryi Matki Pięknej Miłości zapraszamy w środę na wieczorne nabożeństwo i Mszę św.
 • W czwartek o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie Bractwa Żywego Różańca, a o godz. 18:00 Msza św.
 • Również w czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 Róże Różańcowe Rodziców.
 • Pod patronatem Dzieci Maryi organizujemy Parafialny Dzień Babci i Dziadka. W najbliższą sobotę zapraszamy wszystkie babcie i wszystkich dziadków na uroczystą Mszę św. o godz. 11:00. Po Mszy św. udzielać będziemy specjalnego błogosławieństwa dla seniorów i ich wnuków. Zachęcamy wszystkich wnuków, aby w tym szczególnym dniu przyprowadzili babcie i dziadków do naszej Bazyliki.
 • W przyszłą niedzielę 20 stycznia o godz. 16:00 w naszej Bazylice odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chóru „Gaudete” z parafii św. Piotra i Pawła ze Świętochłowic i naszego chóru parafialnego „Cecylia”. Serdecznie zapraszamy.
 • W Kościele Powszechnym w piątek rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W przyszłą niedzielę 20 stycznia zapraszamy do udziału w centralnym nabożeństwie ekumenicznym, które odbędzie się o godz. 17:00 w ewangelickiej katedrze przy ul. Warszawskiej 18. Słowo Boże wygłosi ks. Abp Wiktor Skworc.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie ofiarą specjalną przeznaczoną na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem naszego kościoła i budynków parafialnych.
 • Dziś kolęda na ul. Modrzewiowej 25-29, 24-24b.
  W poniedziałek kolęda na ul. Modrzewiowej 24c, 30b, 30c i 32.
  We wtorek kolęda na ul. Modrzewiowej 34-38, ul. Brzozowej 3-13, 15-21 oraz na ul. Morwowej 20.
  W środę kolęda na ul. Wiązowej 7a-7h i ul. Wajdy 5-11.
  W czwartek kolęda na ul. Wajdy 15-27.
  W piątek kolęda na ul. Wajdy 1-4.
  W sobotę kolęda na ul. Wajdy 6-12.
  W przyszłą niedzielę kolęda na ul. Wajdy 16, 18 i ul. Na Obrzeżu 1-1b.
  Przypominamy, że kolędę w tygodniu rozpoczynamy o godz. 16:00, a w sobotę i niedzielę o 14:30. W tym roku w blokach wszystkie kolędy rozpoczynamy od dołu.
 • Osoby, które pragną dołączyć do Arcybractwa Szkaplerznego prosimy o oddanie w zakrystii lub kancelarii wypełnionej deklaracji. Formularze deklaracji można otrzymać w zakrystii. Uroczyste przyjęcie do Arcybractwa nastąpi w środę 23 stycznia.
 • Wszystkie bractwa, wspólnoty i grupy parafialne zapraszamy na zabawę karnawałową, która odbędzie się w sobotę 9 lutego w naszej Sali Parafialnej. Koszt 50 złotych od osoby. Zapisy w kancelarii, można zapisywać również osoby towarzyszące. Zachęcamy do udziału w tym radosnym spotkaniu.
 • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Boguckiej Rodziny”.
 • Parafia św. Anny w Katowicach – Nikiszowcu zaprasza na przedstawienie pt. „Kiedyś tam na ziemię przyszedł Pan”, które odbędzie się 19 stycznia o godz. 19:00 i 20 stycznia o godz. 18:00. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 • Największe uczelnie województwa śląskiego, Miasto Katowice oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zapraszają na trzecią edycję Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice, który odbywa się dziś i jutro w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a szczegółowe informacje dostępne są na stronie: slaskifestiwalnauki.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.