OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 12 STYCZNIA 2020 R.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

• Zapraszamy na nieszpory kolędowe o godz. 16:30.
  • W poniedziałek przypada dzień fatimski. Czcicieli MB Fatimskiej zapraszamy na różaniec o godz. 7:25 oraz na Mszę św. w ich intencji o godz. 8:00. Po Mszy św. nabożeństwo fatimskie, poświęcenie lekarstw i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  • W czwartek o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie Bractwa Żywego Różańca, a o godz. 18:00 Msza św. w intencji członków Bractwa i Róż Różańcowych Rodziców.
  • W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. O godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • Również w tym dniu o godz. 20:00 zapraszamy na wieczór pokuty i wynagrodzenia za grzechy. Program jest następujący: o godz. 20:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa miłosierdzia, procesja z Najświętszym Sakramentem w Bazylice (prosimy przynieść świece), 20:45 różaniec pokutny, 21:30 Msza św. na zakończenie wieczoru czuwania.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w sobotę od godz. 16:00.
  • O godz. 20:00 zapraszamy na Apel Maryjny, który będziemy przeżywać w każdą III sobotę miesiąca, aż do Wielkanocy.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie ofiarą specjalną na remont organów w naszej Bazylice.
  • Zakończyliśmy odwiedziny kolędowe. Dziękujemy za wielką życzliwość z jaką byliśmy przyjmowani w Waszych rodzinach. Niech Boże błogosławieństwo, które wypraszaliśmy podczas wspólnej modlitwy towarzyszy Wam przez cały rok. Składamy również serdeczne podziękowania za złożone kolędowe ofiary, które przeznaczamy na remont naszych organów. Za wszystko serdeczne Bóg zapłać.
  • Obchody liturgiczne tygodnia:
    – piątek – wspom. św. Antoniego, opata
    – niedziela – 2 NIEDZIELA ZWYKŁA

Com przyrzekł Bogu przy chrzcie raz…

Pielgrzymka – Ziemia Święta 2020

Informacje związane z transferem na lotnisko.

Data wyjazdu: 16/17.01.2020

Miejsce podstawienia autobusu

Ruda Śląska: ul. Przedszkolna – parking przed sklepem Biedronka

01:00 podstawienie, 01:15 wyjazd