OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ 14 kwietnia 2019r.

 • Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. To początek Wielkiego Tygodnia.
 • Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 • Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

 • Dziś w Katedrze o godz. 14:00 odbywa się spotkanie młodzieży w ramach XXXIV Światowego Dnia Młodzieży.
 • Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 16:00.
 • W poniedziałek swoje urodziny będzie obchodził ks. Dominik Szaforz. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18:00.
 • W Wielki Wtorek po Mszy św. o godz. 8:00 zapraszamy na Drogę Krzyżową, szczególnie tych, którzy nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie w piątek.
 • W Wielką Środę o godz. 17:30 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Boguckiej na Sanktuaryjne Nabożeństwo Maryjne.
 • Również w Wielką Środę Mężczyźni św. Józefa zapraszają panów i młodzieńców na Mszę św. o godz. 19:30 do Kaplicy Braci Bonifratrów. Po Mszy św. rozpocznie się nabożeństwo pasyjne.
 • Zbliża się święte Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. To najważniejsze wydarzenie całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się w Wielki Czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, a swój szczyt ma w Wigilię Paschalną. Serdecznie zapraszamy do udziału w obrzędach liturgicznych tych dni. W Triduum istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego przez wszystkich, którzy spełnią zwykłe warunki odpustu oraz:
  • w Wielki Czwartek wezmą udział we Mszy św. Wieczerzy Pańskiej i odmówią hymn: „Przed tak wielkim Sakramentem”;
  • w Wielki Piątek wezmą udział w adoracji Krzyża oraz ucałują Krzyż w czasie liturgii;
  • w Wielką Sobotę wezmą udział w liturgii Wigilii Paschalnej i odnowią przyrzeczenia chrzcielne.
 • Wielki Czwartek jest dniem ustanowienia przez Pana Jezusa sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. Msza św. Wieczerzy Pańskiej zostanie odprawiona o godz. 18:00. Po liturgii będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22:00.
 • W Wielki Piątek Droga Krzyżowa dla wszystkich parafian i uczczenie relikwii Krzyża Świętego będzie o godz. 9:00, natomiast Droga Krzyżowa dla dzieci będzie o godz. 15:00. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00. Adoracja przy Bożym Grobie będzie trwała do 22:00: od godz. 20:00 adorację będzie prowadzić młodzież, a od godz. 21:00 mężczyźni naszej parafii. Wszystkich mężczyzn serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kościół zachęca także do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę aż do liturgii Wigilii Paschalnej.
 • W Wielki Piątek i Wielką Sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 • W Wielką Sobotę adoracja przy Bożym Grobie będzie trwała od godz. 7:00 do 20:30, a poświęcenie potraw na stół wielkanocny od godz. 12:00 do 17:00 co pół godziny.
 • Na liturgię Wigilii Paschalnej zapraszamy o godz. 20:30. Liturgia zakończy się procesją Zmartwychwstania Pańskiego. W czasie liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, dlatego prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 • W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy na nieszpory świąteczne o godz. 16:30. Nieszpory te kończą obchody Triduum Paschalnego.
 • Okazja do sakramentu pokuty:
  • w Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek od godz. 17:00 do 18:00;
  • w Wielką Środę o godz. 16:00 spowiedź dla dzieci, które jeszcze nie skorzystały z sakramentu pokuty; od godz. 17:00 do 21:00 zapraszamy w sposób szczególny osoby, które pracują do późnych godzin popołudniowych;
  • w Wielki Czwartek od godz. 7:00 do 9:00 i od 15:00 do 17:30;
  • w Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 7:00 do 8:00 oraz po Ciemnej Jutrzni od godz. 9:00 do 17:30;
 • Plan Adoracji w Ciemnicy i Bożym Grobie wywieszony jest w gablotce.
 • Zapraszamy także na prowadzoną przez młodzież Liturgię Godzin Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty – tzw. Ciemne Jutrznie o godz. 8:00.
 • Od piątku do II Niedzieli Wielkanocnej zapraszamy do udziału w Nowennie przed świętem Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek nowennę odprawimy o godz. 17:45, w Wielką Sobotę o godz. 20:15, w Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny po Mszy św. o godz. 8:30, a od wtorku do soboty po Mszy św. o godz. 8:00.
 • Prosimy parafian o przyniesienie kwiatów do Bożego Grobu (do Wielkiego Czwartku włącznie) lub złożenie ofiary na kwiaty do skarbonki w przedsionku Bazyliki.
 • W kiosku parafialnym można nabyć paschaliki wielkanocne.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy w miniony piątek pomagali przy sprzątaniu naszej Bazyliki.
 • Kolekty w czasie liturgii Triduum Paschalnego będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii, zaś ofiary złożone przy okazji adoracji Krzyża w Wielki Piątek i Wielką Sobotę – na Boży Grób i chrześcijan w Ziemi Świętej.
 • Wszystkie bractwa, grupy i wspólnoty parafialne zapraszamy na uroczyste wielkanocne spotkanie, które odbędzie się w sobotę 27 kwietnia. Spotkanie rozpocznie się w sali parafialnej o godz. 9:30, następnie uczestniczyć będziemy we Mszy św. o godz. 11:00 w naszej Bazylice.
 • W kancelarii parafialnej trwają zapisy na majową pielgrzymkę do Lichenia.
 • Przypominamy, że rozmowy Proboszcza z kandydatami do bierzmowania z 3 klas gimnazjum odbędą się w dniach od 24 do 29 kwietnia. Szczegóły w gablotce.
 • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Boguckiej Rodziny”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.