OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA 12 maja 2019 r.  

Dziś obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. Jest to szczególny dzień modlitw za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 • Dziś rozpoczynamy cykl koncertów pt. „Muzyczne wieczory w Bazylice”. O godz. 18:00 „Koncert rodzinny”, który będzie spotkaniem łączącym pokolenia. Muzyka z bajek i filmów przeplatana wierszami Jana Brzechwy recytowanymi przez znaną aktorkę Małgorzatę Kożuchowską, ponadto wystąpią Zespół Kameralny Santarello – przygotowanie Iwona Bańska, Orkiestra Rozrywkowa Power of Winds, pod dyrekcją Klaudiusza Jani. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału. Szczegółowy program na plakatach i w folderach.
 • W związku z przygotowaniem do koncertu nie będzie dziś nabożeństwa majowego o godz. 16:30.
 • Przypominamy, że rozmowy Proboszcza z kandydatami do bierzmowania z 8 klas Szkół Podstawowych rozpoczną się od poniedziałku.
 • W środę na godz. 19:30 zapraszamy wszystkich panów do kaplicy Braci Bonifratrów na spotkanie Mężczyzn św. Józefa. W planie spotkania Msza św. oraz nabożeństwo ku czci Matki Bożej.
 • W czwartek członków Bractwa Żywego Różańca zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17:30 i na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji członków Bractwa i Róż Różańcowych Rodziców.
 • W sobotę o godz. 7:00 z parkingu przy ul. Wróblewskiego wyrusza pielgrzymka do Lichenia. Mamy jeszcze wolne miejsca, zapisy do środy w kancelarii.
 • W najbliższą sobotę, 18 maja, odbędzie się pielgrzymka Odnowy w Duchu Św. na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii, koszt 30 zł. Wyjazd w sobotę o godz. 7:00 z parkingu obok cmentarza.Zapisane osoby prosimy o podanie numeru PESEL w kancelarii.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. w sobotę od godz. 16:00.
 • Zapraszamy na Apel Maryjny w sobotę o godz. 20:00.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie ofiarą specjalną przeznaczoną na bieżące potrzeby parafii.
 • W przyszłą niedzielę zapraszamy na kolejny koncert z cyklu „Muzyczne wieczory w Bazylice”. W tym dniu koncert pt. „Arcydzieła dawnych mistrzów”. Będzie to wieczór z muzyką klasyczną w wykonaniu ClavDuo, Messages Quartet oraz prof. Juliana Gembalskiego zabrzmią rzadko wykonywane koncerty na dwa klawesyny J.S. Bacha oraz koncert organowy G.F. Haendla.
 • Zapraszamy na czerwcową pielgrzymkę do Normandii, mamy jeszcze dwa wolne miejsca. Szczegóły w kancelarii.
 • W przyszłą niedzielę w katowickiej katedrze o godz. 12.00 odbędzie się msza święta w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeństwa.
 • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Boguckiej Rodziny”.
 • Teatr Franciszka zaprasza na musical „Ewangelia według… Kobiet”, który odbędzie się 22 maja o godz. 19:00 w Sali Miasta Ogrodów w Katowicach (Pl. Sejmu Śląskiego 2). Bilety do nabycia na ticketportal.pl i w punkcie sprzedaży – Pl. Sejmu Śląskiego 2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.