OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU 23 grudnia 2018 R.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 • Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 16.30.
 • Zachęcamy do spowiedzi przedświątecznej. Wwigilię Bożego Narodzenia spowiedź od 6.15 do 15.00.
 • Kancelaria parafialna w wigilię będzie nieczynna.
 • W poniedziałek – w wigilię Narodzenia Pańskiego Msza św. popołudniowa zostanie odprawiona o godz. 15.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej. O godz. 23.00 zapraszamy na czuwanie przed pasterską, które poprowadzi młodzież naszej parafii.
 • Zapraszamy na uroczystą Pasterkę o godz. 24.00. Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi Bp Marek Szkudło. Na rozpoczęcie Pasterki zostanie wniesiony przez harcerzy do naszej Bazyliki ogień z Betlejem. Kolekta podczas Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
 • We wtorek w Uroczystość Narodzenia Pańskiego Nieszpory kolędowe zostaną odprawione o godz. 16.15. Zapraszamy całe rodziny na wspólne śpiewanie kolęd. Po nieszporach będzie można zabrać do domów ogień betlejemski. W tym celu prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy.
 • Kolekta w Uroczystość Bożego Narodzenia będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 • 26 grudnia w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia będziemy obchodzili uroczystość odpustową ku czci naszego patrona św. Szczepana. Uroczysta suma odpustowa, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Bp Adam Wodarczyk, zostanie odprawiona o godz. 11.30. Zapraszamy w sposób szczególny poczty sztandarowe, górników, członków Związku Górnośląskiego w strojach śląskich i wszystkich parafian.
 • W piątek przypada święto Świętych Młodzianków. Wszystkie dzieci, zapraszamy na Mszę świętą o godz. 9.00, po której udzielane będzie dzieciom indywidualne błogosławieństwo. Po Mszy św. odbędzie się wręczenie nagród dzieciom, które chodziły na roraty i oddały wypełnione plansze roratnie. Wtedy też zapraszamy dzieci, które chodziły na roraty dla przedszkolaków. Wypełnione plansze dzieci oddają 25 grudnia na Mszy św. o godz. 11.30.
 • W sobotę serdecznie zapraszamy członków bractw i grup formacyjnych na spotkanie opłatkowe. O godz. 10.00 Msza św. w Bazylice, po Mszy spotkanie w sali parafialnej.
 • Od 27 grudnia kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie:
  W czwartek kolęda przy ul. Katowickiej
  W piątek kolęda przy ul. Kowalskiej, ul. Górnej, ul. Kraszewskiego, ul. Bończyka, ul. Mieroszewskiego i ul. Markiefki 90a
  W sobotę i niedzielę kolęda przy ul. Ścigały. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablotce jak również umieszczony jest na stronie internetowej parafii.
  Przypominamy, że kolędę w tygodniu rozpoczynamy o godz. 16.00, a w sobotę i niedzielę o godz. 14.30.
 • Składamy serdeczne podziękowania Zespołowi Charytatywnemu za przygotowanie wigilii i paczek świątecznych dla osób najbardziej potrzebujących, a także tym, którzy w ramach rorat dzielili się słodyczami z dziećmi. Dziękujemy także tym, którzy budowali stajenkę oraz tym, którzy sprzątali naszą Bazylikę na święta, jak również tym którzy z okazji Świąt Bożego Narodzenia przesłali nam życzenia.
 • W kiosku parafialnym można nabyć opłatki, świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz kalendarz wydany przez nasz chór św. Cecylii na rok 2019.
 • Dzisiejszy „Gość Niedzielny” jest numerem podwójnym w cenie 8 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.