OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU 22 GRUDNIA 2019 R.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

• Zapraszamy na nabożeństwo adwentowe o godz. 16:30.
  • W dniu dzisiejszym u Młodzieży Oazowej można nabyć sianko na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na sfinansowanie rekolekcji wakacyjnych dla młodzieży naszej parafii.
  • Zachęcamy do spowiedzi przedświątecznej. W poniedziałek od 6:15 do 10:00 i od 15:00 do 20:00 oraz w Wigilię Bożego Narodzenia (wtorek) od 6:15 do 15:00.
  • Kancelaria parafialna w wigilię będzie nieczynna.
  • We wtorek – w wigilię Narodzenia Pańskiego – nie będzie Mszy św. wieczornej. O godz. 23:00 zapraszamy na czuwanie przed pasterką, które poprowadzi młodzież naszej parafii.
  • Zapraszamy na uroczystą Pasterkę o godz. 24:00. Kolekta podczas Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
  • W środę w Uroczystość Narodzenia Pańskiego nieszpory kolędowe zostaną odprawione o godz. 16:15. Zapraszamy całe rodziny na wspólne śpiewanie kolęd.
  • Kolekta w Uroczystość Bożego Narodzenia będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • 26 grudnia w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia będziemy obchodzili uroczystość odpustową ku czci naszego patrona św. Szczepana. Uroczysta suma odpustowa, której będzie przewodniczył Ks. Prałat dr Jan Morcinek zostanie odprawiona o godz. 11:30. Zapraszamy w sposób szczególny poczty sztandarowe, górników, członków Związku Górnośląskiego w strojach śląskich i wszystkich parafian.
  • W piątek 27 grudnia obchodzimy święto św. Jana Apostoła, Ewangelisty. W tym dniu na Mszach św. będziemy święcić wino, które można przynieść z domu. Mężczyzn św. Józefa zapraszamy na Mszę św. o godz. 19:30 do kaplicy Bonifratrów. Po Mszy św. spotkanie w sali parafialnej.
  • Od 27 grudnia kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie na ul. Ludwika.
  • W sobotę przypada święto Świętych Młodzianków. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 9:00, po której udzielane będzie dzieciom indywidualne błogosławieństwo.
  • Również w sobotę serdecznie zapraszamy członków bractw i grup formacyjnych na
    Mszę św. o godz. 8:00, a po niej na spotkanie opłatkowe w sali parafialnej.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w sobotę od godz. 16:00.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” i opłatki można nabyć w kiosku parafialnym.
  • Dzisiejszy „Gość Niedzielny” jest numerem podwójnym – świąteczno-noworocznym w cenie 10 zł.
  • Bilety na koncert „Betlejem w Spodku” (w cenie 50 zł), który odbędzie się w sobotę 28 grudnia, można nabyć w kancelarii parafialnej w poniedziałek do godz. 12:00.
  • Obchody liturgiczne tygodnia:
    – niedziela – ŚWIĘTO ŚW. RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

Pan Jezus już się zbliża…