OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ZWYKŁA 26 STYCZNIA 2020 R.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

• Dziś w naszej Bazylice o godz. 16:00 odbędzie się Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru „Benedictus” i Kapeli Maliniorze z Brennej oraz naszego Chóru Parafialnego „Cecylia”.
  • Arcybractwo Szkaplerzne zapraszamy w środę na Nabożeństwo, wieczorną Mszę św. oraz spotkanie formacyjne. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną dołączyć do naszego Arcybractwa.
  • W piątek o godz. 19:00 zapraszamy rodziców i rodziców chrzestnych na naukę przedchrzcielną do salki.
  • Odwiedziny chorych odbędą się w sobotę od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłosić w kancelarii parafialnej do piątku włącznie.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w sobotę od godz. 16:00.
  • Serdecznie zapraszamy na Karnawałowy koncert gospelowy w wykonaniu chóru Gospel Sound. Pieśni zza oceanu oraz kompozycje autorskie zabrzmią w naszej Bazylice w sobotę 1 lutego o godz. 18:00.
  • W niedzielę 2 lutego będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. Na każdej Mszy św. zostaną poświęcone gromnice. Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w całym Kościele jako światowy dzień życia konsekrowanego. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30 zostaną poświęcone świece dla dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Św.
  • Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na Nabożeństwo do Matki Bożej Boguckiej
    o godz. 16.30
  • Wszystkie bractwa, wspólnoty i grupy parafialne zapraszamy na zabawę karnawałową, która odbędzie się w sobotę 8 lutego w naszej sali parafialnej. Koszt 50 zł od osoby. Zapisy w kancelarii, można zapisywać również osoby towarzyszące. Zachęcamy do udziału w tym radosnym spotkaniu.
  • Serdecznie zapraszamy na dwudniowy wyjazd do Pragi i Ołomuńca w terminie od 20 do 21 kwietnia. Szczegóły i zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  • Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów naszej Parafii na spektakl pt. „Opowieść wigilijna” w wykonaniu dzieci uczęszczających do Przedszkola Parafialnego, który odbędzie się 30 stycznia (czwartek) o godz. 11:30 w Domu Kultury w Bogucicach w sali widowiskowej.
  • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Boguckiej Rodziny”.
  • Obchody liturgiczne tygodnia:
    – wtorek – Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dK
    – piątek – Wspomnienie św. Jana Bosko, prezb.
    – niedziela – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

POD TWĄ OBRONĘ OJCZE NA NIEBIE…