OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCNA 05 maja 2019 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 • Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
 • Zapraszamy na nabożeństwo dla dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię Św. połączone z nabożeństwem majowym dziś o godz. 16:00. Z tego względu nie będzie dziś nabożeństwa specjalnego do MB Boguckiej. Dzieci komunijne, które będą przeżywały Biały Tydzień zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17:30 i Msze św. o godz. 18:00.
 • Diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Polecamy ich oraz księdza rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia prezbiteratu odbędą się w sobotę 11 maja o godz. 10:00 w katowickiej katedrze.
 • Nabożeństwa majowe będziemy odprawiali w tygodniu przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:30, a w soboty, niedzielę i święta o godz. 16:30.
 • Emerytów i rencistów naszej parafii zapraszamy we wtorek o godz. 8:00 na Eucharystię, a po niej na spotkanie do kawiarenki.
 • Zapraszamy na modlitwę ekumeniczną za Miasto Katowice we wtorek o godz. 19:00 do Domu Parafialnego.
 • Również we wtorek o godz. 19:00 zapraszamy na kolejny wykład z historii Kościoła do salki.
 • W środę będziemy obchodzić Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 • Arcybractwo Szkaplerzne oraz wszystkich noszących Szkaplerz zapraszamy w środę na nabożeństwo majowe i wieczorną Mszę św.
 • W czwartek nabożeństwo majowe odprawimy przy figurze MB Boguckiej na os. Wajdy po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy serdecznie wszystkich do wspólnej modlitwy.
 • Spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 16:00. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 16:30. Młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy do spowiedzi o godz. 17:30 i na Mszę św. o godz. 18:00.
 • W piątek o godz. 19:00 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie rodziców ministrantów w sprawie festynu.
 • W sobotę w naszym Sanktuarium odbędzie się I Śląski Dzień Skupienia Rodziny Szkaplerznej. Zapraszany wszystkich Parafian do udziału w tym modlitewnym spotkaniu.

10:00 – powitanie pielgrzymów

10:30 – konferencja Ojca Włodzimierza Tochmańskiego OCD

11:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa

12:00 – Msza święta z intronizacją relikwii świętego Szymona Stocka

14:00 – Nabożeństwo majowe z procesją

Po procesji będzie możliwość przyjęcia Szkaplerza, dlatego zapraszamy wszystkich, którzy pragną przyjąć ten znak szczególnej opieki NMP.

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. w sobotę od godz. 16:00.
 • Zapraszamy na Apel Maryjny w sobotę o godz. 20:00.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczniemy cykl koncertów pt. „Muzyczne wieczory w Bazylice”. O godz. 18:00 „Koncert rodzinny”, który będzie spotkaniem łączącym pokolenia. Muzyka z bajek i filmów przeplatana wierszami Jana Brzechwy. Bajki recytować będzie znana aktorka Małgorzata Kożuchowska, ponadto wystąpią Zespół Kameralny Santarello -przygotowanie Iwona Bańska, Orkiestra Rozrywkowa Power of Winds, dyrygent Klaudiusz Jania. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału. Szczegółowy program na plakatach i w folderach.
 • W związku z przygotowaniem do koncertu w najbliższą niedzielę nie będzie nabożeństwa majowego o 16.30.
 • Przypominamy, że rozmowy Proboszcza z kandydatami do bierzmowania z 8 klas Szkół Podstawowych odbędą się w dniach od 13 do 20 maja.
 • Zapraszamy na trzydniową pielgrzymkę, która odbędzie się w terminie od 18 do 20 maja (sobota, niedziela, poniedziałek). W planie pielgrzymki: Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich, Sanktuarium NMP w Licheniu, Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, przewidziane jest również zwiedzanie toruńskiej starówki i udział w Apelu na Jasnej Górze. Zapisy w kancelarii. Szczegółowy plan można otrzymać w zakrystii.
 • Uczestnicy czerwcowej pielgrzymki do Francji, proszeni są aby do końca maja uregulować w kancelarii pozostałą część opłaty. Mamy jeszcze dwa wolne miejsca, zainteresowani wyjazdem do Normandii proszeni są o kontakt z kancelarią. Szczegółowy plan można otrzymać w zakrystii.
 • W sobotę 18 maja odbędzie się pielgrzymka Odnowy w Duchu Św. na Jasną Górę. Zapisy przyjmuje kancelaria parafialna, koszt 30 zł. Wyjazd w sobotę o godz. 7:00 z parkingu obok cmentarza.
 • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Boguckiej Rodziny”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.