OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE 15 GRUDNIA 2019 R.

Dziś przeżywamy Niedzielę Radości (Gaudete). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.
Dzisiejsza kolekta jest ofiarą specjalną przeznaczoną na remont organów w Bazylice.

• Zapraszamy na nabożeństwo adwentowe o godz. 16:30.
  • Wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych, zachęcamy do udziału w Roratach. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy ofiarowują do „Banku dobroci” słodycze i upominki.
  • Wykład z historii Kościoła odbędzie się we wtorek o godz. 19:00 w salce.
  • W czwartek o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie Bractwa Żywego Różańca, a o godz. 18:00 Msza św. w intencji członków Bractwa i Róż Różańcowych Rodziców.
  • W czwartek o godz. 19:00 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy sprzątaniu naszej Bazyliki przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego.
  • W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. O godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • Również w tym dniu o godz. 20:00 zapraszamy na wieczór pokuty i wynagrodzenia za grzechy. Program jest następujący: o godz. 20:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa miłosierdzia, procesja z Najświętszym Sakramentem w Bazylice (prosimy przynieść świece), 20:45 różaniec pokutny, 21:30 Msza św. na zakończenie wieczoru.
  • Odwiedziny chorych odbędą się w sobotę od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłosić w kancelarii parafialnej do piątku włącznie.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w sobotę od godz. 16:00.
  • O godz. 20:00 zapraszamy na Apel Maryjny, który będziemy przeżywać w każdą III sobotę miesiąca, aż do Wielkanocy.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • W najbliższą niedzielę u Młodzieży Oazowej będzie można nabyć sianko na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na sfinansowanie rekolekcji wakacyjnych dla młodzieży naszej parafii.
  • Zachęcamy do spowiedzi przedświątecznej. Sakrament pokuty i pojednania będzie sprawowany w następującym porządku:
    – w piątek – od 20:00 do 21:30
    – w sobotę – od 16:00 do 21:00
    – w niedzielę – przed każdą Mszą św.
    – w poniedziałek (23.12) – od 6:15 do 10:00 i od 15:00 do 20:00
    – oraz w Wigilię Bożego Narodzenia (wtorek) od 6:15 do 15:00
    Spowiedź dla dzieci obędzie się w piątek od 16:00, a dla młodzieży od 17:30. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatni moment.
  • Jest jeszcze jedno wolne miejsce na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegóły w kancelarii.
  • Dziś kolęda na ul. Wajdy 27, 25, 23 i 4.
  • Świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” i opłatki można nabyć w kiosku parafialnym.
  • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Boguckiej Rodziny”.
  • Obchody liturgiczne tygodnia: niedziela – 4 NIEDZIELA ADWENTU

Pan jest blisko….