OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ZWYKŁA 20 stycznia 2019 r.

Dzisiejsza kolekta jest ofiarą specjalną przeznaczoną na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem naszego kościoła i budynków parafialnych.
Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 • Dziś o godz. 16:00 w naszej Bazylice odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chóru „Gaudete” z parafii św. Piotra i Pawła ze Świętochłowic oraz naszego chóru parafialnego „Cecylia”. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
 • Kolejny wykład z historii Kościoła odbędzie się we wtorek o godz. 19:00 w salce.
 • W środę na 17:30 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Boguckiej na Sanktuaryjne Nabożeństwo Maryjne.
 • Arcybractwo Szkaplerzne zapraszamy w środę na wieczorne nabożeństwo i Mszę św. Osoby, które pragną dołączyć do naszego Arcybractwa prosimy o oddanie w zakrystii lub kancelarii wypełnionej deklaracji. Formularze deklaracji można otrzymać w zakrystii. Uroczyste przyjęcie do Arcybractwa nastąpi w najbliższą środę. Po Mszy św. w Sali Parafialnej odbędzie się pierwsze spotkanie całej arcybrackiej wspólnoty. Serdecznie zapraszamy.
 • W piątek będziemy obchodzić Święto Nawrócenia Św. Pawła.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w sobotę od godz. 16:00.
 • Zapraszamy na koncert Filharmonii Śląskiej z okazji 50-lecia Komisji Ekumenicznej i 125-lecia poświęcenia naszego kościoła, który odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 18:00.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 • Dziś kolęda na ul. Wajdy 16, 18 i ul. Na Obrzeżu 1-1b.
  W poniedziałek kolęda na ul. Na Obrzeżu 3-3c oraz ul. Hoppego 1 i 1a.
  We wtorek kolęda na ul. Hoppego 3, 3a, 4 i 4a.
  W środę kolęda na ul. Blachnickiego 2, 2a, 4 i 4a.
  W czwartek kolęda na ul. Ludwika, ul. Leopolda i ul. Karoliny.
  W sobotę i przyszłą niedzielę kolęda dodatkowa.
  Przypominamy, że kolędę w tygodniu rozpoczynamy o godz. 16:00, a w sobotę i niedzielę o 14:30. W tym roku w blokach wszystkie kolędy rozpoczynamy od dołu.
 • Wszystkie bractwa, wspólnoty i grupy parafialne zapraszamy na zabawę karnawałową, która odbędzie się w sobotę 9 lutego w naszej Sali Parafialnej. Koszt 50 złotych od osoby. Zapisy w kancelarii, można zapisywać również osoby towarzyszące. Zachęcamy do udziału w tym radosnym spotkaniu.
 • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Boguckiej Rodziny”.
 • Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej przy parafii bł. Karoliny w Tychach zaprasza na 39 Tyski Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w najbliższą sobotę 26 stycznia. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 18:15. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 • W przyszłą niedzielę 27 stycznia o godz. 14:00, w Bazylice oo. Franciszkanów wKatowicach-Panewnikach będzie miała miejsce adoracja Apostolstwa Chorych przy Bożym Żłóbku. Do udziału zapraszamy osoby chore, niepełnosprawne i osłabione przez wiek oraz tych, którzy na co dzień opiekują się chorymi (służbę zdrowia, wolontariuszy). W programie: Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorza Olszowskiego, nabożeństwo lourdzkie oraz spotkanie przy stole w Domu Katechetycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.