OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 05 STYCZNIA 2020 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

• Zapraszamy na nieszpory kolędowe o godz. 16:30.
  • W poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego, Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby misji.
  • W tym dniu obchodzimy również w naszej archidiecezji Dies Episcopi – 22 rocznicę święceń biskupich abpa Wiktora Skworca oraz 5 rocznicę święceń biskupich bpa Marka i bpa Adama. Otoczmy naszych pasterzy modlitwą.
  • We wtorek zapraszamy emerytów i rencistów naszej parafii na Mszę św. o godz. 8:00, a po niej na spotkanie do kawiarenki.
  • We wtorek o godz. 17:00 w Bazylice odbędzie się Adoracja Żłóbka i wspólne kolędowanie dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej oraz ich rodziców.
  • Kolejny wykład z Historii Kościoła odbędzie się we wtorek o godz. 19:00 w salce.
  • Związek Górnośląski koło Bogucice zaprasza na Mszę św. z okazji 30 rocznicy powstania koła, która odbędzie się w czwartek o godz. 18.00 w Bazylice.
  • W Sobotę Bractwo Żywego Różańca zaprasza swoich członków na adorację Bożego Żłóbka w Bazylice Panewnickiej na godz. 10.45.,a o godz. 12.00 odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem abpa Wiktora Skworca.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w sobotę od godz. 16:00.
  • W niedzielę Chrztu Pańskiego prosimy przynieść świece gdyż podczas każdej Mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
  • Dziś kolęda na ul. Sandomierskiej 25-21, 14, 12 oraz ul. Karpackiej 7-1, 15-9.
  • Jutro Święto Trzech Króli, dlatego zapraszamy serdecznie na katowicki Orszak Trzech Króli. Orszak zaczyna się o godz. 13:30 na Placu Świętego Jana Pawła II naprzeciwko Archikatedry Chrystusa Króla. Zachęcamy szczególnie dzieci do przebrania się w czerwony, niebieski lub zielony strój i dołączenie do jednego z barwnych pochodów, które pójdą w ramach orszaku.
  • W przyszłą sobotę 11 stycznia od godz. 10:00 kolęda dodatkowa. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej.
  • Zapraszamy na wakacyjny wyjazd pielgrzymkowo-wypoczynkowy do Czarnogóry i Medjugorie, który zaplanowany jest od 31 lipca do 10 sierpnia. Szczegółowy plan dostępny w zakrystii, rezerwacja miejsc w kancelarii. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Gruzji w dniach od 20 do 27 lipca. Informacje również w zakrystii i kancelarii.
  • Obchody liturgiczne tygodnia:
    – poniedziałek – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – niedziela – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

Mędrcy Świata Monarchowie…