OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA ADWENTU 02 Grudnia 2018 r.

Dziś rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
Pierwsza niedziela Adwentu obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Po Mszy św. przed Bazyliką zostanie przeprowadzona zbiórka na zorganizowanie wigilii dla dzieci i osób samotnych potrzebujących pomocy oraz przygotowanie dla nich paczek świątecznych.

Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 • Zapraszamy na Nabożeństwo Specjalne do MB Boguckiej, które ze względu na spotkanie międzyreligijne w ramach szczytu klimatycznego odbędzie się dziś o godz. 16.30.
 • Wszystkie dzieci zachęcamy do licznego udziału w Roratach, na które zapraszamy od poniedziałku do piątku o godzinie 6.30. Dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci, które nie mogą rano uczestniczyć w Roratach zapraszamy na Msze św. roratnie w środę i piątek o godz. 16.30. Młodzież natomiast zapraszamy na Roraty w piątek o godz. 18.00. Podczas rorat funkcjonuje „Bank dobroci”. Wszyscy, którzy chcieliby przekazać dzieciom słodycze, owoce, upominki mogą to uczynić składając swoje dary do specjalnego kosza przy bocznym ołtarzu. Za każdą formę pomocy i zaangażowania serdecznie dziękujemy.
 • We wtorek przypada wspomnienie św. Barbary, patronki górników. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00, która zostanie odprawiona w następujących intencjach:
  • w intencji górników i ich rodzin, w intencji Koła Emerytów i Rencistów „Solidarność” byłej Kopalni Katowice i ich rodzin oraz za zmarłych emerytów i rencistów.
  • w intencji członków Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa.

Zapraszamy wszystkich górników, emerytów i rencistów oraz górnicze rodziny do wspólnej modlitwy, a po Mszy św. zapraszamy na spotkanie do sali parafialnej

 • Również we wtorek zapraszamy na kolejny wykład z historii Kościoła do salki.
 • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek i I-szy piątek miesiąca.
 • W I-szy czwartek grudnia zapraszamy Bractwo Adoracji na Godzinę Świętą. Od 17.00 cicha adoracja, o 17.30 nabożeństwo eucharystyczne i powołaniowe.
 • W czwartek przypada wspomnienie św. Mikołaja. Rodziców z małymi dziećmi, którzy pragną, aby św. Mikołaj wręczył przygotowaną przez nich paczkę zapraszamy o godz. 17.00 do sali parafialnej.
 • Spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 16.00. Młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy do spowiedzi o godz. 17.30 i na Mszę św. roratnią o godz. 18.00.
 • W sobotę z racji uroczystości kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 • W sobotę Dzieci Maryi obchodzą uroczystość patronalną, dlatego zapraszamy na uroczystą Mszę św., która w naszej Bazylice będzie odprawiona o 9.00. Po zakończeniu celebracji zapraszamy Dzieci Maryi wraz z rodzinami na spotkanie do sali parafialnej.
 • Zgodnie z zapowiedziami w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP podczas Mszy św. o 12.00 zostanie uroczyście wznowiona działalność Arcybractwa Szkaplerznego, które zostało założone w naszej Parafii w 1856 roku. Podczas tej celebracji zostaną przyjęci pierwsi członkowie reaktywowanego Arcybractwa. Osoby zainteresowane przyjęciem do tej wspólnoty powinny do jutra złożyć swoje zgłoszenie. Próba ceremonii przyjęcia odbędzie się w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w sobotę od godz. 16.00.
 • Dziś kolęda na ul. Karpackiej. W sobotę odwiedziny duszpasterskie na ul. Podhalańskiej 6, 8, 10 i ul. Nowotarskiej. W przyszłą niedzielę kolęda na ul. Podhalańskiej 12, 14, 16 i 18. W tym roku w blokach wszystkie kolędy rozpoczynamy od dołu. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablotce jak również umieszczony jest na stronie internetowej parafii.
 • W przyszłą niedzielę przed Bazyliką będzie przeprowadzona zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, również przy wyjściu w kościoła będzie można zakupić książkę ks. Grzywocza „Wybrane na drogę” w cenie 30 zł. Jest to zbiór jego krótkich artykułów i poradnik chrześcijańskiego życia.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w naszej Bazylice będzie miał miejsce Adwentowy Koncert Uwielbienia. Wieczór wypełniony muzyką i modlitwą poprowadzi chór Gospel Sound. Serdecznie zapraszamy.
 • W kiosku parafialnym można nabyć opłatki i świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 • Rozpoczęliśmy sezon grzewczy w naszej Bazylice. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi. W tygodniu drzwi główne będą zamknięte. Prosimy o wchodzenie do kościoła drzwiami bocznymi od strony kiosku parafialnego.
 • W miesiącu sierpniu w 2019 r. odbędzie się pielgrzymka na Węgry. Wszelkie informację można uzyskać u ks. Adama. Serdecznie zapraszamy.
 • Rekolekcje dla mam z małymi dziećmi „Świętość w codzienności” odbędą się 4 grudnia od 9.30 do 12.00 w parafii Opatrzności Bożej na Zawodziu w Katowicach. Rekolekcje poprowadzi ks. Waldemar Maciejewski. Kaplica jest ogrzewana z miejscem do karmienia i przewijania. Jest zapewniona opieka dla dzieci.
 • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Boguckiej Rodziny” w której zamieszczony jest plan kolędy na styczeń.
 • Kolejna edycja Studium Wiary i Szkoły Katechetów Parafialnych rozpocznie się w semestrze wiosennym roku akademickiego 2018/2019. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pogłębieniem zrozumienia wiary, a zwłaszcza osoby już posługujące w parafiach jako liderzy, animatorzy, odpowiedzialni za grupy i wspólnoty. Zapisy od 01.12.2018 r.
 • Radiowe roraty pod hasłem „Z Duchem Twoim” przygotowywane przez redakcję „Małego Gościa Niedzielnego” i „Radia eM” będą emitowane na antenie Radia eM od poniedziałku do piątku o 19.30. Dla uczestników rorat przygotowano specjalne nagrody. W produkcji audycji – poza dziećmi – wzięli udział ks. Mirosław Badura, O. Archanioł OFM, Magda Anioł i Adam Szewczyk. Prosimy o przekazanie tej informacji dzieciom, uczestnikom rorat, w których księża posługują.
 • Duszpasterstwo Akademickie w Katowicach organizuje tygodniowy wyjazd sylwestrowy do Madrytu w dniach: od 26.12.2018 do 03.01.2019. Cena 750 zł i 60 euro, wiek 17-35 lat. Wszelkie informacje i zapisy: ks. Damian Copek, tel.: 502 282 814, mail: damianoc@vp.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.