OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 01 GRUDNIA 2019 R.

Dziś rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Pierwsza niedziela Adwentu obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości.
Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 • Zapraszamy na nabożeństwo adwentowe o godz. 16:30.
 • Wszystkie dzieci zachęcamy do licznego udziału w Roratach, na które zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 6:30. Dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci, które nie mogą rano uczestniczyć w Roratach zapraszamy na Msze św. roratnie w środę i piątek o godz. 16:30. Młodzież natomiast zapraszamy na Roraty w piątek o godz. 18:00. Podczas rorat funkcjonuje „Bank dobroci”. Wszyscy, którzy chcieliby przekazać dzieciom słodycze, owoce, upominki mogą to uczynić składając swoje dary do specjalnego kosza przy bocznym ołtarzu. Za każdą formę pomocy i zaangażowania serdecznie dziękujemy.
 • We wtorek zapraszamy na kolejny wykład z historii Kościoła.
 • W środę przypada wspomnienie św. Barbary, patronki górników. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 9:00, która zostanie odprawiona w następujących intencjach:
  – w intencji górników i ich rodzin, w intencji Koła Emerytów i Rencistów „Solidarność” byłej Kopalni Katowice i ich rodzin oraz za zmarłych emerytów i rencistów,
  – w intencji członków Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa.
  Zapraszamy wszystkich górników, emerytów i rencistów oraz górnicze rodziny do wspólnej modlitwy, a po Mszy św. zapraszamy na spotkanie do sali parafialnej.
 • W środę na nabożeństwo Sanktuaryjne oraz na wieczorną Mszę św. zapraszamy kobiety w stanie błogosławionym, małżeństwa proszące o potomstwo, obrońców życia oraz wszystkich, którzy podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Po Mszy św. udzielać będziemy specjalnego błogosławieństwa.
 • Mężczyzn św. Józefa zapraszamy w środę o godz. 19:00 do Domu Rekolekcyjnego na nabożeństwo oraz spotkanie formacyjne. Serdecznie zapraszamy wszystkich panów, którzy pragną dołączyć do tej wspólnoty.
 • W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca.
 • Spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 16:00, a o godz. 16:30 Msza św. roratnia dla dzieci młodszych. Młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy do spowiedzi o godz. 17:30 i na Mszę św. roratnią o godz. 18:00.
 • W piątek przypada wspomnienie św. Mikołaja. Rodziców z małymi dziećmi, którzy pragną, aby św. Mikołaj wręczył przygotowaną przez nich paczkę zapraszamy po Mszy św. o godz. 16:30 do salki.
 • W miesiącu grudniu odwiedziny chorych będą przed Świętami w sobotę 21 grudnia.
 • Arcybractwo Szkaplerzne zapraszamy w sobotę o godz. 11:00 na nabożeństwa maryjne i Mszę św. o godz. 12:00.
 • W sobotę Dzieci Maryi obchodzą uroczystość patronalną, dlatego zapraszamy na uroczystą Mszę św., która w naszej Bazylice będzie odprawiona o godz. 15:00. Po zakończeniu celebracji zapraszamy Dzieci Maryi wraz z rodzinami na spotkanie do sali parafialnej.
 • Chór Gospel Sound zaprasza na radosny Adwentowy Koncert Uwielbienia w naszej Bazylice w sobotę 7.12. o godz. 18:00.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w sobotę od godz. 16:00.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a przed Bazyliką zostanie przeprowadzona zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 • Dziś kolęda na Wróblewskiego 30-2.
 • Uczestnikom wyjazdu na Jarmark Świąteczny do Wiednia we wtorek 3 grudnia przypominamy, że zbiórka odbędzie się o godz. 6:45 na parkingu przy ul. Podhalańskiej (obok cmentarza Bonifratrów). Wyjazd o godz. 7:00.
 • Jest jeszcze jedno wolne miejsce na styczniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegóły w kancelarii.
 • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Boguckiej Rodziny”.
 • Obchody liturgiczne tygodnia:
  – wtorek– Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego prezb.
  – środa – Wspomnienie św. Barbary, dz. i męcz., patronki archidiecezji
  – sobota – Wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dK
  – niedziela – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

Oto Pan Bóg przyjdzie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.