Chór Gospel Sound

Katowicki Chór Gospel Sound to grupa osób różnych wyznań chrześcijańskich, które połączyła wspólna pasja śpiewania i grania radosnej muzyki na chwałę Boga oraz dziękczynienie Stwórcy za Jego dary.

Nazwa chóru nawiązuje do celu istnienia zespołu, którym jest wielbienie Boga i głoszenie Słowa Bożego poprzez jak najdoskonalszą i najpiękniejszą muzykę gospel.

Skład zespołu to dwudziestoosobowy chór mieszany pod kierownictwem i dyrygenturą Jolanty Mitko oraz pianistka – Joanna Piszczelok.

W repertuarze znajdują się współczesne piosenki gospel wykonywane przede wszystkim w języku angielskim, ale także polskim, oraz utwory stanowiące korzenie gatunku gospel i negro spirituals, w tym utwory instrumentalne i a cappella. Od roku 2016 Gospel Sound tworzy autorską muzykę chrześcijańską utrzymaną w stylistyce gospel.

Geneza istnienia chóru Gospel Sound sięga sierpnia 2010 roku. Pomysł dyrygentki, by założyć chór gospel spotkał się z aprobatą księdza proboszcza – Jana Morcinka i w październiku 2010 roku ruszyły pierwsze próby tworzącego się chóru. Po akcji „naborowej” i mini występie pierwszego składu podczas warsztatów gospel w Katowicach w grudniu 2010 roku – na próbę dnia 04.01.2011 przybyło ponad 20 nowych osób. Tę datę zespół przyjął za oficjalny początek istnienia Gospel Sound. W lutym 2015 roku działalność grupy nabrała nowego wymiaru. By ułatwić funkcjonowanie powołane zostało Stowarzyszenie Gospel bez Granic, a członkowie chóru i stowarzyszenia włączają się w organizację koncertów i warsztatów wykraczających poza obszar naszej Parafii.

Chór spotyka się w Sali Muzycznej przy naszej parafii w każdy wtorek w godzinach 18:30-21:00.

Kontakt można uzyskać korzystając z adresu: info(at)gospelsound.pl, bądź bezpośrednio z liderką grupy: Jolantą Mitko pod numerem telefonu: 696-911-883.

Opiekunem duchowym zespołu w roku 2017/2018 jest ksiądz Tomasz Marecik.

https://www.facebook.com/GospelSoundChoir/
Strona www: http://www.gospelsound.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.