INTENCJE MSZALNE I NABOŻEŃSTWA 10-17 LISTOPADA 2019 R

SOBOTA                     09 listopada   ŚWIĘTO ROCZNICY  POŚWIĘCENIA  BAZYLIKI  LATERAŃSKIEJ

16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

17.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + męża Leopolda Nowakowskiego w 2 rocznicę śmierci od żony i syna z rodziną, za wszystkich ++ z rodzin: Nowakowskich, Duda, Langner i Synowskich.

17.00 – Do Miłosierdzia Bożego za  + Sławomira Pająka od sąsiadów z ul. Wajdy 10.

NIEDZIELA                  10 listopada               XXXII Niedziela ZWYKŁA

06.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

07.00 – Podziękowanie za sakrament małżeństwa, otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Boguckiej i zdrowie dla Zofii i Jerzego Grzesiaków z okazji 50 rocznicy ślubu.

08.00 Różaniec.

08.30 –  W intencji Parafian.

10.00 – Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za dar życia, z prośbą o Dary Ducha Świętego i potrzebne łaski w życiu kapłańskim dla syna Jacka w dniu urodzin.

11.30 – Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Helenę i Stanisława Majów, Helenę i Józefa Dulbów, wszystkich ++ z rodziny Majów i Dulbów.

13.00 – Do Miłosierdzia Bożego za ++  z rodzin: Pogoda, Różycki, Majta, Wolany, Wyszogrodzki, Michna, za ++ Jana Michnę, Zofię Błażyńską, Magdalenę Gierońską i dusze w czyśćcu cierpiące.

15.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + Stanisławę Kolasińską oraz wszystkich ++ z rodziny Kolasińskich.

16.30 – Nieszpory niedzielne.

17.00 – Do Miłosierdzia Bożego za ++ z rodzin: Dąbrowskich i Kalitów oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

20.00 – Podziękowanie za dar życia, otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Boguckiej, Dary Ducha Świętego i zdrowie dla Antoniny z okazji urodzin oraz w intencji całej rodziny.

PONIEDZIAŁEK           11 listopada                Wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa

06.30 – Do Miłosierdzia Bożego za + tatę Antoniego Wolskiego w 5 rocznicę śmierci, za + żonę Marię Wolską.

07.25 Różaniec.

08.00 – Za Ojczyznę, rządzących krajem  i wszystkich Polaków, aby Polska pozostawała zawsze wierna Bogu i Kościołowi oraz za poległych w obronie Ojczyzny.

08.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej Boguckiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Leszka z okazji urodzin oraz w intencji całej rodziny.

08.00 –Do Miłosierdzia Bożego za + Marcina w rocznicę urodzin oraz za ++ rodziców, dziadków i + pokrewieństwo.

18.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + syna Marcina Himmel w 17 rocznicę śmierci, za ++ mamę Marię i babcię Mieczysławę Wróblewskie.

18.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + Blandynę Chmielarską w 17 rocznicę śmierci oraz ++ z rodziny.

WTOREK                     12 listopada                Wspomnienie św. Jozafata, bp. i męcz.

06.30 – Podziękowanie za dar życia, otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Boguckiej i zdrowie dla Anny Świerkot z okazji urodzin.

06.30 – Do Miłosierdzia Bożego za + Amelię Krypczyk w dniu urodzin.

07.25 Różaniec.

08.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + Elżbietę Jendrysik w rocznicę urodzin.

08.30 – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

18.00 – Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Augustyna i Wiktorię Dziubek, + brata Piotra, + teściową Elżbietę Tkacz.

18.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + męża Hermana Scholz, ++ rodziców Józefę i Karola, ++ teściów Olgę i Hermana, ++ z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.

ŚRODA                                   13 listopada    Wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna  pierwszych męczenników Polski

06.30 – Do Miłosierdzia Bożego za ++ Zofię i Donata Edler.

07.25Różaniec fatimski.

08.00 – W intencji czcicieli Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy św. nabożeństwo fatimskie, błogosławieństwo chorych (lourdzkie) i poświęcenie lekarstw.

17.30 – Sanktuaryjne Nabożeństwo Maryjne.

18.00 – Przez wstawiennictwo Matki Bożej Boguckiej w intencji wszystkich noszących Szkaplerz, Arcybractwa Szkaplerza św. oraz opiekuna Ks. Andrzeja.

18.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + Helenę Wyszogrodzką w 2 rocznicę śmierci, za wszystkich ++ z rodzin: Majta, Wyszogrodzki oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

18.00 – Do Miłosierdzia Bożego za ++ Ewę, Elżbietę, Kazimierza i Stefana Stangreckich, za ++ Małgorzatę Broda i Jadwigę Żelazowską.

CZWARTEK                14 listopada

06.30 – Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Annę i Pawła, ++ dziadków obu stron.

08.00 – Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Cecylię i Edwarda Czarnecki, ++ Zofię i Piotra Dreinert, + Anielę Poloczek, wszystkich ++ z rodziny, krewnych, znajomych i przyjaciół.

18.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + Zygmunta Kiszka , ++ jego rodziców.

18.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + męża Czesława Romaniuk w 19 rocznicę śmierci, ++ rodziców, teściów, rodzeństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.

18.00 – Do Miłosierdzia Bożego za ++ Ernesta i Józefę Czogała oraz za + Andrzeja Rokosz.

18.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + mamę Zuzannę Handke w 1 rocznicę śmierci, + jej męża Alfreda oraz ++ Barbarę i Czesława Rzepka.

PIĄTEK                       15 listopada

06.30 – Do Miłosierdzia Bożego za + mamę Gertrudę Szafranek w 27 rocznicę śmierci.

06.30 – Do Miłosierdzia Bożego za + Joannę Broda od kuzynki Anny.

07.25 – Różaniec.

08.00 – Do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia, w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego, Ks. Proboszcza Krzysztofa i opiekuna bractwa, Ks. Andrzeja oraz w intencji Ojczyzny od Bractwa Miłosierdzia Bożego.

15.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

16.30 – Do Miłosierdzia Bożego za + mamę Gabrielę Kostrzewską.

18.00 – Podziękowanie za dar życia, otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Anioła Stróża i zdrowie dla Macieja Mekwińskiego w 3 rocznicę urodzin, w intencji siostry Hanny, rodziców i rodziców chrzestnych.

20.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu.

20.45 – Nabożeństwo różańcowe.

21.30 – Do Miłosierdzia Bożego za + Bernarda Mizera od Zakładu Pogrzebowego „Kalia”.

SOBOTA                     16 listopada

06.30 – W intencji Parafian.

07.25 – Różaniec.

08.00 – Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Wandę i Leona Muskała, ++ dziadków Muskała i Wilkowskich oraz + ciocię Janinę Wilkowską.

08.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + Helenę Trzcionka w 6 rocznicę śmierci.

08.00 – Do Miłosierdzia Bożego za +Henryka Belkowskiego od lokatorów z ul. Sztygarskiej 2 i 2A.

16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

17.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + mamę Jadwigę Czaplicką oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

20.00 – Apel Maryjny.

NIEDZIELA                  17 listopada               XXXIII Niedziela ZWYKŁA

06.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

07.00 – Podziękowanie za dar życia, wszystkie otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Elżbiety i całej rodziny.

08.00 Różaniec.

08.30 –  Do Miłosierdzia Bożego za + mamę Krystynę Gwiazda w 1 rocznicę śmierci i dusze w czyśćcu cierpiące.

10.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + mamę Renatę Waleczek oraz ++ z rodziny Hajduk i Waleczek.

11.30 – Do Miłosierdzia Bożego za + tatę Juliana w 21 rocznicę śmierci, + mamę Michalinę oraz ++ z rodziny.

13.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + siostrę Franciszkę Synowiec w 17 rocznicę śmierci, + męża Eugeniusza, ++ rodziców Franciszka i Ludwikę Mierzwa oraz ++ braci Jana, Czesława i Tadeusza.

15.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + ojca Henryka, ++ dziadków obu stron i ++ z rodziny.

16.30 – Nieszpory niedzielne.

17.00 – Do Miłosierdzia Bożego za ++  rodziców Wandę i Aleksandra Jasiewiczów, Marię i Edwarda Solarskich, + siostrę Krystynę oraz wszystkich ++ z rodziny.

20.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + męża Zbigniewa Dudzińskiego  w 2 rocznicę śmierci i ++ rodziców obu stron.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 10 LISTOPADA 2019 R.

Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwach o braciach i siostrach prześladowanych za wiarę.
Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
Przed Bazyliką zostanie przeprowadzona zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  • Zapraszamy na nieszpory niedzielne dziś o godz. 16:30.
  • Dziś po Mszy św. przed Bazyliką można nabyć u Dzieci Maryi rogale świętomarcińskie.
  • W poniedziałek będziemy obchodzić Dzień Niepodległości. W tym dniu zapraszamy na Msze św. o godz. 6:30, 8:00 i 18:00. O godz. 8:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy w sposób szczególny poczty sztandarowe, górników, członków Związku Górnośląskiego w strojach śląskich i wszystkich parafian.
  • W środę przypada dzień fatimski. Czcicieli MB Fatimskiej zapraszamy na różaniec o godz. 7:25 oraz na Mszę św. w ich intencji o godz. 8:00. Po Mszy św. nabożeństwo do MB Fatimskiej, poświęcenie lekarstw i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem (lourdzkie).
  • Arcybractwo Szkaplerzne zapraszamy w środę na nabożeństwo i wieczorną Mszę św.
  • W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. O godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • Również w tym dniu o godz. 20:00 zapraszamy na wieczór pokuty i wynagrodzenia za grzechy. Program jest następujący: o godz. 20:00 czas miłosierdzia i procesja z Najświętszym Sakramentem (prosimy przynieść świece), 20:45 różaniec pokutny, 21:30 Msza św. i zakończenie modlitw.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w sobotę od godz. 16:00.
  • O godz. 20:00 zapraszamy na Apel Maryjny, który będziemy przeżywać w każdą III sobotę miesiąca, aż do Wielkanocy.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30 zostaną poświęcone skarbce dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie ofiarą specjalną przeznaczoną na remont organów w Bazylice.
  • Dziś kolęda na ul. Katowickiej 31a-3, Górnej i Kraszewskiego. Program kolędy wywieszony jest w gablotce i znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.
  • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Boguckiej Rodziny” w której druga część planu kolędy.
  • Obchody liturgiczne tygodnia:
    – poniedziałek – Wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa
    – wtorek– Wspomnienie św. Jozafata, bp. i męcz.
    – środa – Wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męcz. Polski
    – niedziela – 33 NIEDZIELA ZWYKŁA

Boże coś Polskę przez tak liczne wieki…

Plan kolędy 2019/2020

W soboty początek kolędy o godz. 10.00,
w niedzielę o godz. 14.30.
W tygodniu o godzinie 16.00!
W tym roku w blokach wszystkie kolędy rozpoczynamy od góry

 

7 listopada 2019 – czwartek

  • ul. Katowicka 50a, 50, 48c, 48b

8 listopada 2019 – piątek

  • ul. Katowicka 48a, 48, 46c, 46b, 46a

9 listopada 2019 – sobota

  • ul. Katowicka 46, 44a, 44, 38, 36, 34, 28-2
  • ul. Katowicka 35a, 35, 33a, 33
  • ul. Bończyka (od końca), ul. Mieroszewskiego (od końca), ul. Markiefki 90a

10 listopada 2019 – niedziela

  • ul. Katowicka 31a, 31, 29a, 29
  • ul. Katowicka 21-17, 11a-3
  • ul. Górna (od parzystych), ul. Kraszewskiego (od parzystych)

14 listopada 2019 – czwartek

  • ul. Ścigały 59a- 48

15 listopada 2019 – piątek

  • ul. Ścigały 47c-47, 46
  • ul. Ścigały 44-36
  • ul. Ścigały 33a-27a, 29-27 

16 listopada 2019 – sobota

  • ul. Ścigały 45c-45, 41a-39a
  • ul. Ścigały 41-35, 37a-35a
  • ul. Ścigały 34-28, 33-31

17 listopada 2019 – niedziela

  • ul. Ścigały 24
  • ul. Nadgórników 12c-12
  • ul. Nadgórników 10-4
  • ul. Żogały 5b-5, 2b-2, 6-4, 1

22 listopada 2019 – piątek

  • ul. Nadgórników 34-28, 11, 7, 3, 2

23 listopada 2019 – sobota

  • ul. Kopalniana 5b, 5a, 5, 4e-4a, 4
  • ul. Sztygarska 5, 3, 1, 2a, 2
  • ul. Markiefki 33a-33, 29, ul. Ryszarda
  • ul. Ścigały 8a, 8, 6-2a

24 listopada 2019 – niedziela

  • ul. Markiefki 41-37, 37a
  • ul. Markiefki 42-32

28 listopada 2019 – czwartek

  • ul. Markiefki 54-46

29 listopada 2019 – piątek

  • ul. Markiefki 44, 42c, 42b, 42a,
    ul. Kopalniana 2c, 2a

30 listopada 2019 – sobota

  • ul. Markiefki 51-43, ul. Nowa
  • ul. Markiefki 76-68, ul. Kręta, ul. Markiefki 66-56, ul. Grabonia
  • ul. Krakusa, ul. Markiefki 65a-63, ul. Węglana, ul. Markiefki 61-53
  • ul. Markiefki 83-67
  • ul. Kowalska 1-11, ul. Markiefki 96-78

01 grudnia 2019 – niedziela

  • ul. Wróblewskiego 30-2

02 grudnia 2019 – poniedziałek

  • ul. Wróblewskiego 40-32
  • ul. Wróblewskiego 13-3

03 grudnia 2019 – wtorek

  • ul. Morwowa 20, ul. Brzozowa 21-15

04 grudnia 2019 – środa

  • ul. Normy, ul. Wróblewskiego 43, 33a-31a

05 grudnia 2019 – czwartek

  • ul. Wróblewskiego 31-17, ul. Koniarkowej

06 grudnia 2019 – piątek

  • ul. Wróblewskiego 41-37

07 grudnia 2019 – sobota

  • ul. Wróblewskiego 7a, 7b
  • ul. Wiązowa 7h-a
  • ul. Brzozowa 13-3

08 grudnia 2019 – niedziela

  • ul. Modrzewiowa 5, 3, 1
  • ul. Modrzewiowa 7b, 7a, 7
  • ul. Modrzewiowa 15, 13, 11, 9

09 grudnia 2019 – poniedziałek

  • ul. Modrzewiowa 23, 21, 19, 17
  • ul. Modrzewiowa 29, 27, 25

10 grudnia 2019 – wtorek

  • ul. Modrzewiowa 24
  • ul. Modrzewiowa 24a

11 grudnia 2019 – środa

  • ul. Modrzewiowa 24b
  • ul. Modrzewiowa 24c

12 grudnia 2019 – czwartek

  • ul. Modrzewiowa 30b

13 grudnia 2019 – piątek

  • ul. Modrzewiowa 30c
  • ul. Modrzewiowa 32

14 grudnia 2019 – sobota

  • ul. Modrzewiowa 38, 36, 34
  • ul. Wajdy 11, 5
  • ul. Wajdy 9, 7
  • ul. Wajdy 17, 15
  • ul. Wajdy 2 ul. Wajdy 1

15 grudnia 2019 – niedziela

  • ul. Wajdy 23
  • ul. Wajdy 27, 25
  • ul. Wajdy 4

16 grudnia 2019 – poniedziałek

  • ul. Wajdy 6 (od dołu do środka)
  • ul. Wajdy 6 (od góry do środka)
  • ul. Wajdy 14, 8

17 grudnia 2019 – wtorek

  • ul. Wajdy 12, 10
  • ul. Wajdy 18 (od dołu do środka)
  • ul. Wajdy (od góry do środka)

18 grudnia 2019 – środa

  • ul. Wajdy 16
  • ul. Hoppego 1

19 grudnia 2019 – czwartek

  • ul. Hoppego 1a
  • ul. Hoppego 3

20 grudnia 2019 – piątek

  • ul. Hoppego 3a
  • ul. Hoppego 4
  • ul. Hoppego 4a

21 grudnia 2019 – sobota

  • ul. Blachnickiego 2a, 2
  • ul. Blachnickiego 4a, 4
  • ul. Karoliny
  • ul. Na Obrzeżu 3, 1b, 1a, 1
  • ul. Na Obrzeżu 3c, 3b, 3a

27 grudnia 2019 – piątek

  • ul. Ludwika 25a-1
  • ul. Ludwika 48a, 48, 46, 45a, 44, 34-4

28 grudnia 2019 – sobota

  • ul. Kurpiowska 1, 3
  • ul. Kurpiowska 5, 7
  • ul. Kurpiowska 2, 4
  • ul. Kurpiowska 6, 8
  • ul. Lubuska 7, 9

29 grudnia 2019 – niedziela

  • ul. Kurpiowska 11, 13
  • ul. Lubuska 14, 12, 10, 8, 6, 4
  • ul. Lubuska 15, 17

30 grudnia 2019 – poniedziałek

  • ul. Leopolda
  • ul. Lubuska 11, 13
  • ul. Lubuska 19
  • ul. Lubuska 21

02 stycznia 2020 – czwartek

  • ul. Kujawska 1c, 1b, 1a, 1
  • ul. Kujawska 6b, 3b, 3a, 3
  • ul. Kujawska 6a, 6, 4a, 4
  • ul. Wiślana 3a, 3, 2b, 2a, 2

03 stycznia 2020 – piątek

  • ul. Wrocławska 38, 36, 34, 32, 7
  • ul. Łużycka 4, 2a, 2
  • ul. Nowotarska, Podhalańska 6
  • ul. Zakopiańska, ul. Morawska

04 stycznia 2020 – sobota

  • ul. Wrocławska 48, 46, 44, 42, 40
  • ul. Sandomierska 11, 9, 7, 5
  • ul. Sandomierska 10a, 10, 8, 6
  • ul. Sandomierska 19, 17, 15, 13

05 stycznia 2020 – niedziela

  • ul. Sandomierska 25, 23, 21
  • ul. Sandomierska 14, 12
  • ul. Karpacka 7, 5, 3, 1
  • ul. Karpacka 15, 13, 11, 9

07 stycznia 2020 – wtorek

  • ul. Karpacka 8, 6, 4, 2
  • ul. Karpacka 14, 12, 10
  • ul. Podhalańska 8

08 stycznia 2020 – środa

  • ul. Podhalańska 10
  • ul. Podhalańska 12
  • ul. Podhalańska 14

09 stycznia 2020 – czwartek

  • ul. Podhalańska 16
  • ul. Podhalańska 18
  • ul. Podhalańska 20

10 stycznia 2020 – piątek

  • ul. Podhalańska 22
  • ul. Podhalańska 24
  • ul. Podhalańska 26