INTENCJE MSZALNE I NABOŻEŃSTWA 03-10 marca 2019r.

SOBOTA                     02 marca                    I sobota miesiąca

16.00 –Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

17.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + męża Zygmunta w 12 rocznicę śmierci, + mamę Irenę w 29 rocznicę śmierci, ++ dziadków Ludwikę i Bolesława Knaś, pozostałych ++ z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.

17.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + Annę Lipa w 30 dni po śmierci. 

NIEDZIELA                  03 marca                    VIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

07.00– Podziękowanie za dar życia, otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Boguckiej, Anioła Stróża i zdrowie dla Krzysztofa Jaśkowskiego z okazji 60 rocznicy urodzin.

08.00 –Różaniec.

08.30– Do Miłosierdzia Bożego za + Martę Geisler, za ++ z rodzin: Geisler i Krzoska.

10.00 – Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Krystynę i Henryka oraz za ++ z rodziny obu stron.

11.30– Podziękowanie za dar życia, otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Matki Boskiej Boguckiej i Anioła Stróża dla Zosi z okazji 7 rocznicy urodzin, w intencji rodziców, rodziców chrzestnych oraz dziadków i siostry Zuzi.

13.00– Do Miłosierdzia Bożego za + Jana Konopkę w 3 rocznicę śmierci, ++ rodziców i pokrewieństwo obu stron.

15.00– Msza św. chrzcielna: w intencji dzieci, które mają przyjąć chrzest, ich rodziców i chrzestnych.

17.00–Do Miłosierdzia Bożego za + mamę Julię Markiewicz w 11 rocznicę śmierci, + Irenę Bartłomowicz w 4 rocznicę śmierci od córki i wnuków z rodzinami.

17.45 –Nabożeństwo specjalne do Matki Boskiej Boguckiej.

20.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + mamę Krystynę Czyż w 1 rocznicę śmierci, za + ojca Zygmunta.  

PONIEDZIAŁEK           04 marca         ŚWIĘTO ŚW.  KAZIMIERZA  KRÓLEWICZA

06.30 –  W intencji Kapłanów o wierność Bogu i Dary Ducha Świętego.

06.30

07.25 Różaniec.

08.00– Podziękowanie za dar życia, otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Boguckiej i zdrowie dla Kazimierza w dniu imienin oraz w intencji całej rodziny.

18.00– Do Miłosierdzia Bożego za + męża, ojca i dziadka Bogdana Pawlok w 17 rocznicę śmierci, za ++ rodziców obu stron i wszystkich ++ krewnych.

18.00– Do Miłosierdzia Bożego za + męża Mariana i ++ rodziców obu stron.

18.00– Do Miłosierdzia Bożego za + Agnieszkę Kwiotek. 

WTOREK                     05 marca

06.30– Do Miłosierdzia Bożego za + żonę Urszulę w 6 rocznicę śmierci, ++ rodziców obu stron oraz ++ braci i siostry.

06.30– Za Parafian.

07.25 Różaniec.

08.00– W intencji emerytów i rencistów.

18.00– Do Miłosierdzia Bożego za + męża, Jana Pietrzyk w 3 rocznicę śmierci, ++ rodziców i rodzeństwo obu stron.

18.00– Do Miłosierdzia Bożego za + żonę Elżbietę Markowicz w 14 rocznicę śmierci, za + jej siostrę Irenę.

18.00– Do Miłosierdzia Bożego za + Agnieszkę Filak od współpracowników i uczniów Gimnazjum nr 10 w Katowicach.

ŚRODA                        06 marca        ŚRODA  POPIELCOWA

06.30– Do Miłosierdzia Bożego za + ks. Proboszcza Benedykta Hołota od Jacka.

06.30– Podziękowanie za dar życia, otrzymane łaski i powrót do zdrowia, z prośbą o Boże błogosławieństwo, Dary Ducha Świętego i zdrowie dla Joanny z okazji urodzin.

07.25Różaniec.

08.00– Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Boguckiej i zdrowie dla Lidii z okazji 80 rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.

16.30   – Do Miłosierdzia Bożego za + Jadwigę Nawaleniec w 6 rocznicę śmierci, ++ z rodzin: Nawaleniec i Pietrzak.

18.00– Do Miłosierdzia Bożego za + Gertrudę Gajdę w rocznicę śmierci i ++ z rodziny.

18.00– Przez wstawiennictwo Matki Bożej Boguckiej w intencji rodzin, małżonków proszących o potomstwo, matek w stanie błogosławionym, nienarodzonych jeszcze dzieci, podejmujących Duchowa Adopcję i wszystkich obrońców życia.

20.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + mamę Mariannę Kalisz w 1 rocznicę śmierci, + ojca Stefana oraz ++ dziadków obu stron.

CZWARTEK                 07 marca        I czwartek miesiąca

06.30– Do Miłosierdzia Bożego za + Jarosława Kwapisz w 30 dni po śmierci od rodziny Trzeszczoń.

07.25 Różaniec.

08.00   – W intencji Kapłanów naszej parafii.

08.00   – Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Czesławę i Lucjana w rocznicę śmierci, za ++ Kazimierę i Mariana, + siostrę Henrykę, za ++ z rodzin Krasuskich, Urbanowiczów i Stępniewskich.

17.00   –Cicha Adoracja.

17.30   –Nabożeństwo z modlitwą za kapłanów oraz o powołania.

18.00   – W intencji kapłanów naszej parafii, o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz w intencji członków Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu i opiekuna ks. Andrzeja.

18.00   – Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Boguckiej i zdrowie dla Andrzeja z okazji 60 rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.

18.00   – Podziękowanie za dar życia, otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Boguckiej i zdrowie dla mamy Emilii z okazji 60 rocznicy urodzin od dzieci.

18.00   – W intencji kapłanów objętych modlitwą Margaretek.

PIĄTEK                        08 marca

06.30– Do Miłosierdzia Bożego za + męża w dniu urodzin.

07.25 – Różaniec.

08.00– Do Miłosierdzia Bożego za ++ Marię i Józefa oraz ++ rodziców obu stron.

15.00– Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

16.30 – Do Miłosierdzia Bożego za + Magdalenę Mazurczak od wujka Bogdana z rodziną.

17.00Droga Krzyżowa dla dzieci.

18.00– Do Miłosierdzia Bożego za + Klarę Kempa oraz za ++ z rodziny Jamrozy i dusze w czyśćcu cierpiące.

18.00– Do Miłosierdzia Bożego za + Henryka Surman, + Stanisława Szewczyk oraz ++ rodziców i pokrewieństwo obu stron.

18.00– Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Cecylię i Pawła Stok.

18.30Droga Krzyżowa.

SOBOTA                      09 marca

06.30– Do Opatrzności Bożej z prośbą o Dary Ducha Świętego, Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Natalii.

07.25 – Różaniec.

08.00– Do Miłosierdzia Bożego za + ks. prałata Jerzego Pawlika w dniu 100 rocznicy urodzin oraz w 10 rocznicę śmierci od rodziny Moćko.

08.00– Do Miłosierdzia Bożego za + ks. prałata Jerzego Pawlika od Związku Górnośląskiego.

08.00– Do Miłosierdzia Bożego za + ojca Jana w dniu urodzin, za + mamę Janinę oraz za ++ z rodziny obu stron.

16.00 –Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

17.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + Katarzynę Ksiądz w 5 rocznicę śmierci oraz za + Marię Pilniak w 18 rocznicę śmierci.

17.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + Józefa Wierzyckiego od ojca chrzestnego z rodziną ze Skawinek.

NIEDZIELA                  10 marca                    I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

07.00– Za Parafian.

08.00 –Różaniec.

08.30– Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Gertrudę i Wiesława Okienko, ++ dziadków Tatianę i Jana Okienko oraz wszystkich ++ z rodziny.

10.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + Mieczysława Kozioł od syna z rodziną.

11.30– Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Andrzeja i Jadwigę Madej oraz ++ z rodziny.

13.00– Do Miłosierdzia Bożego za + Gabrielę Kostrzewską od brata Wojciecha z rodziną

15.00– Do Miłosierdzia Bożego za ++ Agnieszkę i Karola Solorz, za ++ Martę, Reginę i Franciszka Helman oraz za ++ Teresę i Teodora Grzywocz.

16.00  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

17.00–Do Miłosierdzia Bożego za + Mariana Szkliniarz w 1 rocznicę śmierci od żony, córki i syna z rodziną.

20.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + męża Stefana w 1 rocznicę śmierci od żony i dzieci.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 03 marca 2019r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  • Dziś o godz. 17:45 zapraszamy na Nabożeństwo specjalne do Matki Boskiej Boguckiej.
  • Od dziś rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo o charakterze błagalnym i wynagradzającym za popełnione grzechy, zwłaszcza w okresie karnawału. Polega ono na całodziennej adoracji w niedzielę, poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową. Plan adoracji wywieszony jest w gablotkach i umieszczony w Boguckiej Rodzinie oraz na stronie umieszczony poniżej.
  • Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kończy się on w I Niedzielę Wielkiego Postu. Zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych i danie świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji, która wyłożona jest na ołtarzu św. Floriana.
  • Emerytów i rencistów naszej parafii zapraszamy we wtorek o godz. 8:00 na Mszę św., a po niej na spotkanie do kawiarenki.
  • Zapraszamy na modlitwę ekumeniczną za Miasto Katowice we wtorek o godz. 19:00 do Domu Parafialnego.
  • W Środę Popielcową rozpoczynamy wraz z całym Kościołem okres Wielkiego Postu. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ilościowy i jakościowy. Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz. 6:30, 8:00, 16:30, 18:00 i 20:00. Po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem.
  • W Środę Popielcową Mężczyźni św. Józefa zapraszają na nabożeństwo pokutne do Domu Rekolekcyjnego o godz. 19:00.
  • W środę nie będzie Sanktuaryjnego Nabożeństwa Maryjnego.
  • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek miesiąca.
  • Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu zapraszamy w czwartek na „Godzinę Świętą”. Od 17:00 cicha adoracja, o 17:30 nabożeństwo z modlitwą za kapłanów oraz o powołania, o 18:00 Msza św.
  • W czwartek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie rodziców Ministrantów w Sali parafialnej.
  • Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną w piątek o godz. 16:30 i na Drogę Krzyżową o godz. 17:00.
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych zostanie odprawiona w piątek po Mszy św. o godz. 18:00. Zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlić podczas nabożeństw w Wielkim Poście, można składać w kancelarii parafialnej i w zakrystii. Przypominamy, iż wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową, mogą uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
  • W sobotę o godz. 8:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. Ks. Jerzego Pawlika w 100 rocznicę urodzin i 10 rocznicę śmierci.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w sobotę od godz. 16:00.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z kazaniem pasyjnym.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie jałmużną postną.
  • Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 23 marca. Koszt przejazdu i ubezpieczenie 50 zł. Zapisy w kancelarii.
  • Zapraszamy na katechezy ewangelizacyjne dla dorosłych, które będą odbywać się we wtorki i czwartki o godz. 20:00 w naszym kościele.
  • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Boguckiej Rodziny”.
  • Przedszkole naszej Parafii ogłasza zapisy dzieci w wieku od 2,5 roku do 6 lat na nowy rok szkolny 2019/2020. Wnioski wydawane będą w kancelarii Przedszkola w terminie od dnia 4 marca do dnia 29 marca br.
  • Bracia Bonifratrzy zapraszają na nabożeństwa do kaplicy szpitalnej, związane z uroczystością św. Jana Bożego 8 marca w piątek:
    • o godz. 18:00 – Droga Krzyżowa ze św. Janem Bożym
    • o godz. 18:30 – Msza św., którą będzie celebrował o. Zbigniew Kołodziejczyk, kapucyn z Załęża, wieloletni misjonarz w Afryce. Podczas Mszy będzie śpiewał chór z parafii Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi.
    • o godz. 19:30 – Postne Gwary – koncert – zamyślenie zespołu Sega Band.

 

PLAN ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
W CZASIE NABOŻEŃSTWA CZTERDZIESTOGODZINNEGO

ROK 2019

niedziela, 03 marca 2019r.

14.00-15.00            Siostry Zakonne

16.00-17.00            Członkowie grup parafialnych

17.45                           Nabożeństwo specjalne do MB Boguckiej

 poniedziałek, 04 marca 2019r. 

8.30-9.00               ul. Karpacka, Wrocławska, Wiślana

9.00-10.00              ul. Lubuska, Kujawska, Łużycka

10.00-11.00             ul. Katowicka, Górna, Grabonia

11.00-12.00             Siostry Zakonne

12.00-13.00            Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu

13.00-14.00            ul.ks. Markiefki, Kowalska, Żogały

15.00-16.00            ul. Podhalańska, Kurpiowska, Ścigały, Piotra, Mieroszewskiego, Modrzewiowa, Brzozowa, Wiązowa

16.00-17.00            Bractwo Żywego Różańca

17.00-18.00            Adoracja w ciszy

18.00                       Eucharystia

wtorek, 05 marca 2019r. 

8.30-9.00               ul. Wajdy, Morwowa, Morawska

9.00-10.00              ul. Ludwika, Leopolda, Karoliny

10.00-11.00             ul. Wróblewskiego, Koniarkowej, Krakusa

11.00-12.00             Siostry Zakonne

12.00-13.00            Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu

13.00-14.00            ul. Nadgórników, Sztygarska

14.00-15.00            ul. Bończyka, Kraszewskiego, Kręta, ks. Blachnickiego, Na Obrzeżu, Hoppego

15.00-16.00            ul. Nowotarska, Ryszarda, Węglana

16.00-17.00            Bractwo Żywego Różańca

17.00-17.30             Adoracja w ciszy

17.30-18.00            Nabożeństwo Eucharystyczne

18.00                          Eucharystia