INTENCJE MSZALNE I NABOŻEŃSTWA 24-31 marca 2019 r.

SOBOTA                     23 marca

16.00 –Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

17.00– Do Miłosierdzia Bożego za + mamę Stefanię Janas w 20 rocznicę śmierci, + męża Tadeusza Klinke w rocznicę urodzin i 7 rocznicę śmierci, za wszystkich ++ z rodzin: Klinke i Janas oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

17.00– Do Miłosierdzia Bożego za + syna Dariusza w 30 rocznicę śmierci, + męża Alfreda, teściów Elżbietę i Wilhelma Domogała, ++ rodziców Marię i Alojzego Żurek, ++ braci i pokrewieństwo obu stron.

NIEDZIELA                  24 marca                    III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

07.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + Józefa Wierzyckiego od rodziny Chorążych ze Skawinek.

08.00 –Różaniec.

08.30– Do Miłosierdzia Bożego za + Pelagię Bajor w rocznicę urodzin.

10.00– Do Miłosierdzia Bożego za + ciocię Martę Węgrzyk w rocznicę śmierci.

11.30 – Do Miłosierdzia Bożego za + córkę Sandrę Sitkiewicz w 17 rocznicę urodzin.

13.00– Podziękowanie za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Boguckiej, zdrowie i pogłębienie wiary dla rodziny Majów.

15.00 – Do Miłosierdzia Bożego za ++ dziadków Helenę i Jana Stalskich w rocznicę śmierci.

16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

17.00– Do Miłosierdzia Bożego za ++ Annę i Stanisława Majewskich i ++ z rodziny.

20.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + mamę Rozalię Waluś w 1 rocznicę śmierci, za + tatę Antoniego Waluś oraz za ++ z rodziny. 

PONIEDZIAŁEK           25 marca                     UROCZYSTOŚĆ  ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO

06.30 – Do Miłosierdzia Bożego za + męża i ojca Gabriela Lotawiec w 8 rocznicę śmierci.

07.25Różaniec.

08.00– Do Miłosierdzia Bożego za + męża Stanisława w 8 rocznicę śmierci.

08.00– Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Marię i Jana Iwanickich, + siostrę Danutę i babcię Katarzynę.

18.00– Dziękczynienie Bogu Ojcu za dar życia i błaganie przez wstawiennictwo Najświętszej Panny Maryi, o poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

18.00– Do Miłosierdzia Bożego za + Tadeusza Burda w 12 rocznicę śmierci.

18.00– Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Marię i Józefa Grudniewskich, + tatę Jana Olak, brata Kazimierza oraz ++ dziadków obu stron.

18.00– Do Miłosierdzia Bożego za + Grzegorza Benedik od Marii i Bernarda oraz Beaty i Henryka z dziećmi.

WTOREK                     26 marca

06.30   – Do Miłosierdzia Bożego za ++ Monikę i Franciszka Giglok, za ++ rodziców i dusze w czyśćcu cierpiące.

06.30 – Do Miłosierdzia Bożego za + Czesława Krupowiesa od pracowników Centrum Lekarskiego
„Alfa”.

07.25 Różaniec.

08.00   – Do Miłosierdzia Bożego za ++ Annę i Antoniego Taraszka, za + Stanisława Pabian i Piotra Dobosz.

08.30  – Droga Krzyżowa.

18.00– Do Miłosierdzia Bożego za + Wawrzyńca Stolarczyka w 4 rocznicę śmierci, za ++ rodziców oraz wszystkich ++ z rodziny.

18.00– Do Miłosierdzia Bożego za ++ Mariannę i Ottona Szczypka, Gertrudę i Wilhelma Wodniok,
+ Adama Kurtycz i dusze w czyśćcu cierpiące.

18.00– Do Miłosierdzia Bożego za + Romualda Mencel od Zakładu Pogrzebowego „Kalia”.

18.00– Do Miłosierdzia Bożego za ++ Piotra i Dorotę Gutowskich, ++ z rodzin: Skrodzkich i Gutowskich.

ŚRODA                        27 marca

06.30– Podziękowanie za szczęśliwe zakończenie okresu próby, z prośbą o Boże błogosławieństwo i miłość wzajemną w rodzinie dla Teresy i Tomasza.

07.25Różaniec.

08.00– Do Miłosierdzia Bożego za ++ Jarosława i Teresę Kwapisz od rodziny Hajduga.

08.00– Do Miłosierdzia Bożego za ++ teściów Zuzannę i Stanisława Bazylewicz, + ich córkę Walerię, ++ rodziców Anielę i Dionizego, + córkę Zofię i wnuczkę Karinę.

17.30   –Sanktuaryjne Nabożeństwo Maryjne.

18.00– Przez wstawiennictwo Matki Bożej Boguckiej w intencji wszystkich noszących Szkaplerz, Arcybractwa Szkaplerza św. oraz opiekuna ks. Andrzeja.

18.00   – Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Józefa i Annę oraz ++ braci Jana, Szczepana i Zygmunta.

18.00   – Do Miłosierdzia Bożego za + Łucję Manc w 5 rocznicę śmierci oraz za ++ z rodziny obu stron.

CZWARTEK                 28 marca

06.30 – Za Parafian.

07.25 – Różaniec.

08.00– Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Marię i Władysława, + ojca Gerarda, szwagra Mieczysława oraz wszystkich ++ z pokrewieństwa.

18.00   – Do Miłosierdzia Bożego za + męża Karola Garbaczewskiego w 30 rocznicę śmierci, ++ rodziców obu stron.

18.00   – Do Miłosierdzia Bożego za + Barbarę Kwapińską, za + Beatę Bogacz–Bocheńską oraz
+ Bogdana Gruczek.

18.00   – Do Miłosierdzia Bożego za + Joannę Rewakowicz w 1 rocznicę śmierci.

18.00   – Do Miłosierdzia Bożego za ++ Elżbietę i Jana Musialik, + Stefanię Swoboda i ++ rodzeństwo.

PIĄTEK                        29 marca

06.30 – Z prośba o powrót do zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Stefana Bolczyk.

07.25 – Różaniec.

08.00– Do Miłosierdzia Bożego za + Kazimierę Pikos w 4 miesiące po śmierci.

15.00– Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

16.30 – Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Elżbietę i Eugeniusza w rocznicę śmierci oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

17.00Droga Krzyżowa dla dzieci.

18.00– Do Miłosierdzia Bożego za + Jana Wyszogrodzkiego w 9 rocznicę śmierci, za + Helenę i wszystkich ++ z rodziny Majta i Wyszogrodzki.

18.00– Do Miłosierdzia Bożego za + mamę Ewę w 16 rocznicę śmierci, + babcię Marię w 13 rocznicę śmierci.

18.00– Do Miłosierdzia Bożego za + Tadeusza Rzeźnik od rodziny Harabin.

18.30Droga Krzyżowa.

SOBOTA                      30 marca

06.30 – Do Miłosierdzia Bożego za + Piotra Klucznika w 1 rocznicę śmierci.

07.25– Różaniec.

08.00– Podziękowanie za dar życia, otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Boguckiej i zdrowie dla Edwarda w dniu 61 rocznicy urodzin.

16.00 –Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

17.00– Podziękowanie za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Boguckiej i zdrowie dla Ireny w dniu 80 rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.

17.00 – Podziękowanie za dar życia, otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Anioła Stróża i zdrowie dla Huberta Wyszogrodzkiego z okazji 8 rocznicy urodzin oraz w intencji rodziców i brata Pawła. 

NIEDZIELA                  31 marca                    IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE

07.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + Magdalenę Mazurczak od babci Zofii.

08.00 –Różaniec.

08.30– Podziękowanie za sakrament małżeństwa, otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Boguckiej i zdrowie dla Ireny i Józefa Bugaj w dniu 60 rocznicy ślubu.

10.00– Do Miłosierdzia Bożego za + córkę Monikę w 5 rocznicę śmierci, za ++ rodziców Weronikę i Pawła oraz za + brata Jerzego.

11.30– Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Henrykę i Tadeusza Heyduk oraz ++ dziadków obu stron.

13.00– Do Miłosierdzia Bożego za + Janinę Andruch w 9 rocznicę śmierci, ++ rodzeństwo obu stron.

15.00 – W intencji rocznych dzieci, rodziców i rodziców chrzestnych: Celiny Ploch i Jana Skrzętnickiego.

16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

17.00– Podziękowanie za sakrament małżeństwa, otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Boguckiej i zdrowie dla Anny i Stanisława Kędzior z okazji 30 rocznicy ślubu.

20.00 – Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Henryka i Wiesławę Sternickich.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24 marca 2019r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  • Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00.
  • W poniedziałek, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzimy Dzień Świętości Życia. Zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18:00 podczas której będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
  • We wtorek po Mszy św. o godz. 8:00 zapraszamy na Drogę Krzyżową, szczególnie tych, którzy nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie w piątek.
  • Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się we wtorek o godz. 19:00 w sali parafialnej.
  • Również we wtorek o godz. 19:00 zapraszamy do salki na kolejny wykład z historii Kościoła.
  • Zapraszamy na katechezy ewangelizacyjne dla dorosłych, które odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 20:00 w naszym kościele.
  • W środę o godz. 17:30 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Boguckiej na Sanktuaryjne Nabożeństwo Maryjne.
  • Arcybractwo Szkaplerzne oraz wszystkich noszących Szkaplerz zapraszamy w środę na wieczorne nabożeństwo i Mszę św. Po zakończeniu celebracji odbędzie się w Sali Parafialnej spotkanie formacyjne naszego Arcybractwa Szkaplerznego.
  • Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną w piątek o godz. 16:30 i na Drogę Krzyżową o godz. 17:00.
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych zostanie odprawiona w piątek po Mszy św. o godz. 18:00. Zalecki za zmarłych, można składać w kancelarii parafialnej i w zakrystii.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w sobotę od godz. 16:00.
  • W sobotę o godz. 18:00 zapraszamy do naszej Bazyliki parafian na spotkanie duchowe katolików i muzułman „Razem wokół Maryi”.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii odbędzie się w przyszły piątek 5 kwietnia. Tak jak w ubiegłym roku udamy się na osiedle Wajdy.
  • Zapraszamy na pielgrzymkę do Krakowa śladami św. Jana Pawła II. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 6 kwietnia. W planie: Msza św. na Wawelu, odwiedziny rezydencji biskupów krakowskich oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Koszt 60 zł, zapisy i wpłaty w kancelarii.
  • W kiosku parafialnym, w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas, można nabyć paschaliki w cenie 6zł.
  • Już teraz informujemy, że w dniach od 27 do 29 lipca będzie organizowana Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do kancelarii.
  • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Boguckiej Rodziny”.
  • Informujemy, że w dniach od 15 do 27 marca trwa rekrutacja do wszystkich klas Szkoły Podstawowej nr 40 im. Jerzego Kukuczki w Katowicach na rok szkolny 2019/2020.

INTENCJE MSZALNE I NABOŻEŃSTWA 17-24 marca 2019r.

SOBOTA                     16 marca

16.00 –Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

17.00 – Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Krystynę i Stanisława Gwiazda, ++ z rodziny obu stron.

17.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + Annę Kawka w 30 dni po śmierci, za + męża Józefa i wszystkich ++ z rodziny obu stron.   

NIEDZIELA                  17 marca                    II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

07.00– Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Boskiej Boguckiej z prośbą o Boże błogosławieństwo, Dary Ducha Świętego i zdrowie dla Moniki i Patryka na nowej drodze życia.

08.00 –Różaniec.

08.30– Podziękowanie za dar życia, otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Boguckiej i zdrowie dla Joanny z okazji 30 rocznicy urodzin.

10.00 – W intencji Marcina Thiel w 40 rocznicę urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Boguckiej i zdrowie dla solenizanta i całej rodziny.

11.30– Do Miłosierdzia Bożego za ++ Wiesławę i Antoninę, za ++ teściów oraz rodziców obu stron.

13.00– Podziękowanie za dar życia, otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Boguckiej i zdrowie dla Izabeli w dniu 50 rocznicy urodzin.

15.00– Podziękowanie za dar życia, otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Boguckiej i zdrowie dla Krzysztofa z okazji 30 rocznicy urodzin.

16.00  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

17.00–Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Józefa i Helenę Zygmunt, + brata Władysława w rocznicę śmierci.

20.00 – Podziękowanie za dar życia, otrzymane łaski,z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Boguckiej i zdrowie dla Aleksandra Świerkot z okazji urodzin.

PONIEDZIAŁEK           18 marca

06.30 –  Za Parafian.

07.25 Różaniec.

08.00– Podziękowanie za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Aniołów Stróżów i zdrowie dla Laury, Weroniki, Józefa i Ignacego oraz w intencji ich rodzin.

18.00– Do Miłosierdzia Bożego za ++ Jana Charyga i Stefana Charyga, + Józefa Młodzik w rocznicę urodzin.

18.00– Do Miłosierdzia Bożego za + żonę Halinę w rocznicę śmierci, + ojca Józefa w rocznicę urodzin, + brata Ryszarda, ++ rodziców obu stron, wszystkich ++ z  rodziny.

18.00– Do Miłosierdzia Bożego za ++ braci Andrzeja i Henryka oraz + bratanka Michała.

18.00– Do Miłosierdzia Bożego za + Mariana Haince od Zakładu Pogrzebowego „Kalia”.

WTOREK                     19 marca         UROCZYSTOŚĆ  ŚW. JÓZEFA,  OBLUBIEŃCA  NMP

06.30   – Do Miłosierdzia Bożego za + mamę Magdalenę Tworuszkę w 5 rocznicę śmierci.

06.30– Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo św. Józefa, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Boguckiej i zdrowie dla Józefa i Bernadety.

07.25Różaniec.

08.00   – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Boskiej Boguckiej, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo na każdy dzień, opiekę Matki Bożej i św. Józefa dla Józefiny z okazji imienin i rocznicy Chrztu Św.

08.00   – Do Opatrzności Bożej z prośbą o zdrowie dla kuzyna Romana.

08.30   –Droga Krzyżowa.

18.00– Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Irenę i Józefa Sadowskich.

18.00– Do Miłosierdzia Bożego za + Czesława Mendoń w 4 rocznicę śmierci.

18.00– Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za opiekę św. Józefa naszego orędownika i opiekuna, z prośbą o potrzebne łaski.

ŚRODA                        20 marca

06.30– Do Miłosierdzia Bożego za + Stanisława Świerkot.

07.25Różaniec.

08.00– Do Miłosierdzia Bożego za + mamę Stanisławę Grzybowską w dniu 86 rocznicy urodzin, za ++ Wincentego, Andrzeja, Józefę i Katarzynę.

08.00– Do Miłosierdzia Bożego za + Leszka Adamowicz, + jego żonę Teresę Adamowicz w 1 rocznicę śmierci od lokatorów z ul. Karpackiej 1.

17.30   –Sanktuaryjne Nabożeństwo Maryjne.

18.00– W intencji Rodziny Maryi Matki Pięknej Miłości i opiekuna ks. Andrzeja.

18.00   – Do Miłosierdzia Bożego za + Teodora w rocznicę  śmierci, za + żonę Joannę i syna Józefa.

18.00   – Do Miłosierdzia Bożego za + Józefa w rocznicę imienin oraz 10 rocznicę śmierci, za + Joannę i wszystkich ++ z rodziny.

18.00   – Do Miłosierdzia Bożego za + Czesława Krupowiesa od „Braci Kolejarskiej”.

CZWARTEK                 21 marca

06.30– Do Miłosierdzia Bożego za + męża Ryszarda Grimm w dniu urodzin.

07.25 – Różaniec.

08.00– Podziękowanie za dar życia, otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Boguckiej i zdrowie dla Krystyny Stanoszek w dniu 70 rocznicy urodzin.

18.00   – Z prośbą o Boże błogosławieństwo, aby czas Wielkiego Postu był duchową odnową dla członków Żywego Różańca oraz w intencji opiekuna ks. Proboszcza

18.00   – W intencji Róż Różańcowych Rodziców i opiekuna ks. Proboszcza.

18.00   – Do Miłosierdzia Bożego za + mamę Józefę Szymańską w 3 rocznicę śmierci, za ++ z rodzin Szymańskich, Stadnickich i Fabisiaków.

18.00   – Do Miłosierdzia Bożego za + Edwarda Ilasz w 7 rocznicę śmierci i ++ z rodziny.

PIĄTEK                        22 marca

06.30– Do Miłosierdzia Bożego za + Stefanię Halkiewicz w rocznicę śmierci i ++ z rodziny.

07.25 – Różaniec.

08.00– Do Miłosierdzia Bożego za + męża Stanisława.

15.00– Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

16.30 – Do Miłosierdzia Bożego za + Engelberta Fuchs od sąsiadów z ul. Sztygarskiej 2 i 2a.

16.30 – Do Miłosierdzia Bożego za + męża Grzegorza w 30 dni po śmierci, za ++ rodziców Marię i Antoniego Benedik.

16.30 – Do Miłosierdzia Bożego za + męża Stanisława Dromowicz, ++ rodziców i teściów, ++ rodzeństwo i pokrewieństwo obu stron.

17.00Droga Krzyżowa dla dzieci.

18.00– Podziękowanie za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Tomasza z okazji urodzin oraz w intencji całej rodziny.

18.00– Podziękowanie za dar życia, otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Boguckiej i zdrowie dla Elżbiety Mendakowskiej z okazji 90 rocznicy urodzin.

18.30Droga Krzyżowa.

SOBOTA                      23 marca

06.30

07.25 – Różaniec.

08.00– Do Miłosierdzia Bożego za + Ryszarda w 1 rocznicę śmierci.

08.00– Do Miłosierdzia Bożego za ++ Elżbietę i Jana Morawiec.

08.00– Do Miłosierdzia Bożego za ++ Stefanię i Bolesława Zamysłowskich i + zięcia Jerzego Obracaja.

16.00 –Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

17.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + mamę Stefanię Janas w 20 rocznicę śmierci, + męża Tadeusza Klinke w rocznicę urodzin i 7 rocznicę śmierci, za wszystkich ++ z rodzin Klinke i Janas oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

17.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + syna Dariusza w 30 rocznicę śmierci, + męża Alfreda, teściów Elżbietę i Wilhelma Domogała, ++ rodziców Marię i Alojzego Żurek, ++ braci i pokrewieństwo obu stron. 

NIEDZIELA                  24 marca                    III  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

07.00– Do Miłosierdzia Bożego za + Józefa Wierzyckiego od rodziny Chorążych ze Skawinek.

08.00 –Różaniec.

08.30– Do Miłosierdzia Bożego za + Pelagię Bajor w rocznicę urodzin.

10.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + ciocię Martę Węgrzyk w rocznicę śmierci.

11.30– Do Miłosierdzia Bożego za + córkę Sandrę Sitkiewicz w 17 rocznicę urodzin.

13.00– Podziękowanie za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Boskiej Boguckiej, zdrowie i pogłębienie wiary dla rodziny Majów.

15.00– Do Miłosierdzia Bożego za ++ dziadków Helenę i Jana Stalskich w rocznicę śmierci.

16.00  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

17.00–Do Miłosierdzia Bożego za ++ Annę i Stanisława Majewskich i ++ z rodziny.

20.00 – Do Miłosierdzia Bożego za + mamę Rozalię Waluś w 1 rocznicę śmierci, za + tatę Antoniego Waluś oraz za ++ z rodziny.