OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 16 Września 2018 r.

Dzisiejsza kolekta jest ofiarą specjalną przeznaczoną na zakup i montaż nowej dmuchawy do organów w naszej bazylice.

• Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 16.30.
  • Dziś obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.
  • We wtorek o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie Grupy Biblijno – Misyjnej.
  • Zapraszamy na modlitwę ekumeniczną za Miastko Katowice we wtorek o godz. 19.00 do sali parafialnej.
  • W czwartek o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie Bractwa Żywego Różańca, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji członków Bractwa.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w sobotę od godz. 16.00.
  • Zapraszamy na apel maryjny w sobotę o godz. 20.00.
  • Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Św. odbędzie się we wtorek 25 września o godz. 19.00 w sali parafialnej. Prosimy, by rodzice zgłosili w kancelarii parafialnej udział w przygotowaniu do Komunii Św. dzieci, które uczęszczają do szkół poza naszą parafią. Prosimy również o zgłoszenie dzieci które pragną przystąpić do Wczesnej Komunii Św.
  • Uczniów klas 8, młodzież klas III gimnazjalnych uczącą się w szkołach poza naszą parafią, a także osoby dorosłe, które nie przyjęły sakramentu bierzmowania, prosimy o zgłoszenie swego udziału w przygotowaniach do przyjęcia tego sakramentu w kancelarii parafialnej do czwartku 27 września. Uroczyste złożenie Deklaracji odbędzie się podczas Mszy św. w piątek 28 września o godz. 18.00. Po Mszy św. rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie do sali parafialnej.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Zapraszamy na trzydniową pielgrzymkę po sanktuariach Podhala w terminie 6–8 października (sobota, niedziela i poniedziałek). Nawiedzimy sanktuaria w Ludźmierzu, Krzeptówkach i Olczy. W planie wyjazdu jest też zabawa z kapelą góralską i baseny termalne. Koszt 360 zł. Zapisy i bliższe informacje w kancelarii parafialnej.
  • Już teraz zapraszamy małżonków, którzy obchodzą w tym roku „okrągłe” rocznice ślubu, na Mszę św., która zostanie odprawiona 20 października o godz. 15.00. Zapisy i bliższe informacje można uzyskać w kancelarii parafialnej.
  • Z okazji roku świętego Stanisława Kostki, w Jego 450 rocznicę śmierci, parafia pw. św. Stanisława Kostki zaprasza młodzież z rejonu Katowice-Bogucice na spotkanie ze swoim patronem. Spotkanie odbędzie się 21 września w piątek. Rozpocznie się w kościele na Giszowcu o godz. 19.00, podczas którego towarzyszyć nam będzie zespół Agapetos. W domu parafialnym odbędą się spotkania w grupach oraz poczęstunek, po którym udamy się do kościoła na modlitwę uwielbienia. Spotkanie zakończymy Mszą św. o godz. 24.00. Zapewniamy odwiezienie młodzieży do domu.
  • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Boguckiej Rodziny”.
  • Obchody liturgiczne tygodnia:
    • poniedziałek – wspom. dow. św. Roberta Bellarmina, bpa i dK., wspom. dow. św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, bpa
    • wtorek – ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, zak., patrona Polski i młodzieży
    • środa – wspom. dow. św. Januarego, bpa i męcz.
    • czwartek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezb., Pawła Chong Hasang i Tow.
    • piątek – ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA, APOSTOŁA I EWANGELISTY
    • niedziela – 25 NIEDZIELA ZWYKŁA