OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU 09 Grudnia 2018 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Przed Bazyliką będzie przeprowadzona zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Również przy wyjściu z kościoła będzie można zakupić książkę ks. Grzywocza pt. „Wybrane na drogę”

Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 • Dziś o godz. 18.00 w naszej Bazylice będzie miał miejsce Adwentowy Koncert Uwielbienia. Wieczór wypełniony muzyką i modlitwą poprowadzi chór Gospel Sound. Serdecznie zapraszamy. Ze względu na potrzebę przeprowadzenia próby akustycznej nie będzie nieszporów o godz. 16.30.

 • Wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do udziału w Roratach. Dziękujemy wszystkim darczyńcom którzy ofiarują do „Banku dobroci” słodycze i upominki dla dzieci. Specjalny kosz na nagrody dla dzieci znajduje się przed ołtarzem. Upominki można również przynosić do zakrystii.

 • Zapraszamy na modlitwę ekumeniczną za Miastko Katowice we wtorek o godz. 19.00 do Domu Parafialnego.

 • W środę 12 grudnia przypada wspomnienie NMP z Guadalupe, Patronki życia poczętego. Zapraszamy do naszej Bazyliki na czuwanie modlitewne w intencji obrony życia. O godz. 19.15 modlitwa różańcowa, a o godz. 20.00 Msza św. w intencji zaangażowanych w duchową Adopcję Dziecka Poczętego oraz w intencji Obrońców Życia. Po Mszy św. będziemy udzielać specjalnego błogosławieństwa dla matek oczekujących narodzin dziecka oraz dla małżonków pragnących potomstwa. Na czuwanie modlitewne zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe Rodziców. Czuwanie modlitewne łączy się z ich grudniowym Różańcem i Mszą św.

 • W czwartek przypada Dzień Fatimski. Czcicieli MB Fatimskiej zapraszamy na Różaniec o godz. 7.30 oraz na Mszę Św. w ich intencji o godz. 8.00.

 • W czwartek zapraszamy na 17.30 do Bazyliki na adwentowe nabożeństwo do Maryi Matki Pięknej Miłości.

 • Wszystkie dzieci, które nie uczestniczą w porannych Roratach zapraszamy na Roraty w środę i piątek o godz. 16.30.

 • W piątek 14 grudnia przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża. Wszyscy należący do Arcybractwa Szkaplerznego mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy członków naszego Arcybractwa do Bazyliki na nieszpory i nabożeństwo szkaplerzne o 17.30.

 • W piątek o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy sprzątaniu naszej Bazyliki przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego.

 • W sobotę odwiedzimy chorych naszej parafii. Prosimy do piątku o ich zgłoszenie w kancelarii parafialnej.

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w sobotę od godz. 16.00.

 • Dziś kolęda na ul. Podhalańskiej 12, 14, 16 i 18. W sobotę odwiedziny duszpasterskie na ul. Podhalańskiej 20, 22, 24 i 26. W przyszłą niedzielę kolęda na ul. Katowickiej. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablotce jak również umieszczony jest na stronie internetowej parafii.

 • W najbliższą niedzielę u Młodzieży Oazowej będzie można nabyć sianko na stół wigilijny i pierniki świąteczne. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na sfinansowanie rekolekcji wakacyjnych dla młodzieży naszej parafii.

 • W kiosku parafialnym można nabyć opłatki i świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 • Rozpoczęliśmy sezon grzewczy w naszej Bazylice. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi. W tygodniu drzwi główne będą zamknięte. Prosimy o wchodzenie do kościoła drzwiami bocznymi od strony kiosku parafialnego.

 • Spotkanie opłatkowe dla parafialnych bractw i grup formacyjnych odbędzie się w sobotę 29 grudnia. Bardzo prosimy, aby liderzy wspólnot parafialnych przybyli w najbliższą środę – 12 grudnia na spotkanie organizacyjne do kawiarenki. Spotkanie rozpocznie się bezpośrednio po wieczornej Mszy św.

 • Informujemy, że pod koniec czerwca przyszłego roku będzie organizowana pielgrzymka na północ Francji. Pragniemy nawiedzić sanktuaria i ciekawe miejsca Normandii oraz sanktuarium Maryjne w Belgii. Program pielgrzymki znajdziemy w Boguckiej Rodzinie. Szczegółowych informacji udziela ks. Andrzej. Spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych odbędzie się w środę 19 grudnia po wieczornej Mszy św.

 • Informujemy, że kolejna edycja koncertu „Betlejem w Spodku” odbędzie się w czwartek 3 stycznia 2019r. o godz. 19.00. Wśród wykonawców nie zabraknie m.in. Beaty Bednarz, Natalii Kukulskiej, Katarzyny Moś, Mieczysława Szcześniaka, Igora Herbuta oraz muzyków AUKSO i Międzynarodowego Bandu Muzycznego. Bilety w cenie: 50zł, 60zł i 80zł do nabycia w kancelarii parafialnej. Ilość biletów ograniczona. Ponadto bilety można nabyć na portalu internetowym: www.bilety24.pl.

 • Adwentowy Dzień Skupienia dla nauczycieli, pedagogów, wychowawców szkół katolickich odbędzie się w czwartek 13 grudnia o godz. 16.00 w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym.

 • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Boguckiej Rodziny”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.