OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 12 Listopada 2017 r.

Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwie o braciach i siostrach prześladowanych za wiarę.
Witamy w naszej parafii ojca Jarosława Wachowskiego, Misjonarza Oblata który wygłosi homilię, a po Mszy św. – przed Bazyliką – rozprowadzać będzie kalendarze misyjne jako pomoc dla misji.
Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Zapraszamy na niedzielne nieszpory dziś o godz. 16.30.

W poniedziałek przypada dzień fatimski. Czcicieli MB Fatimskiej zapraszamy na Różaniec o godz. 7:25 oraz na Mszę Św. w ich intencji o godz. 8:00.

W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie Bractwa Żywego Różańca, a o godz. 18.00 na Mszę św. w intencji zmarłych członków Bractwa.

W piątek Bractwo Miłosierdzia zaprasza na nabożeństwo w Bazylice o godz. 15.00.
Spowiedź dla dzieci klas V odbędzie się w piątek o godz. 16.00. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 16.30. Młodzież gimnazjum i ponadgimnazjalną zapraszamy do spowiedzi o godz. 17.30 i na Mszę św. o godz. 18.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w sobotę od godz. 16.00.
Również w sobotę swoje urodziny będzie obchodził ks. Andrzej Ledwin. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 17.00.

Dziś kolęda na ul. Modrzewiowej 7b, 7a, 7, na ul. Wiązowej, oraz na ul. Wajdy 27, 25, 23. W sobotę kolęda na ul. Modrzewiowej 5, 3, 1, oraz ul. Wajdy 17, 15, 11, 5, a w przyszłą niedzielę kolęda na ul. Wajdy 9, 7, 18, 16, 14, 8.
W tym roku w blokach wszystkie kolędy rozpoczynamy od góry. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablotce jak również umieszczony jest na stronie internetowej parafii.

Przyszłą niedzielę w naszej archidiecezji będziemy przeżywać jako Dzień Muzyki Liturgicznej. Kolekta tego dnia będzie ofiarą specjalną przeznaczoną na renowację ambony w naszej Bazylice, a przed Bazyliką zostanie przeprowadzona zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Ogłaszamy konkurs na najpiękniejsze lampiony roratnie. Bardzo prosimy, by w ich wykonanie włączyły się całe rodziny. Lampiony prosimy przynieść do Bazyliki do niedzieli 3 grudnia. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w poniedziałek 4 grudnia podczas pierwszych rorat, wtedy też można będzie odebrać wszystkie lampiony.

Przypominamy, że kancelaria parafialna przyjmuje już intencje Mszy św. na nowy rok kalendarzowy 2018.

Zapraszamy do wstępowania w szeregi Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu. Karty zgłoszeniowe są wystawione z tyłu Bazyliki, należy je wypełnić i oddać w zakrystii lub kancelarii. Wszystkich członków Bractwa zapraszamy na Mszę św. w sobotę 25 listopada o godz. 9.00, oraz na spotkanie organizacyjne.

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, a także naszej gazetki „Boguckiej Rodziny”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *