OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO 6 STYCZNIA 2018 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na misje.

• W uroczystości dzisiejszej wspominamy misterium objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu.

• W naszej archidiecezji obchodzimy dziś Dies Episcopi – rocznicę konsekracji Abpa. Wiktora Skworca, oraz biskupów pomocniczych Marka i Adama. Otoczmy naszych pasterzy modlitwą.

• Dziś również o godz. 16.00 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu, Bractwa Miłosierdzia Bożego i Bractwa Żywego Różańca.

• Zapraszamy na „Koncert Kolęd” w wykonaniu Orkiestry Dętej Katowice, dziś po Mszy św. o godz. 17.00 w naszej Bazylice. Orkiestra zagra również w czasie Mszy św. o godz. 17.00.

• Jutro będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego, dlatego prosimy wszystkich parafian aby przynieśli ze sobą do Bazyliki świece chrzcielne, komunijne lub inne, ponieważ na każdej Mszy Św. z zapalonymi świecami chcemy odnowić przyrzeczenia chrzcielne.

• Kolekta jutrzejszej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

• Jutro zapraszamy na nabożeństwo specjalne do Matki Boskiej Boguckiej po Mszy Św. o godz. 17.00.

• Wszystkie dzieci, które lubią śpiewać, lub grają na jakimś instrumencie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie kolęd. Jutro po Mszy św. o godz. 11.30 w sali parafialnej odbędzie się przesłuchanie. Laureaci wykonają kolędy w Bazylice w niedzielę przed koncertem kolędowym „BOGUCICE KOLĘDUJĄ” Parafialnego Chórku Dziecięcego i katowickiego chóru „Gospel Sound”, który odbędzie się 14 stycznia o godz. 18.00 w naszej Bazylice.

Jutro kolęda na Ul. Wróblewskiego 31-17, 30-2, 13-3, 7a, 7b. W tym roku w blokach wszystkie kolędy rozpoczynamy od góry. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablotce jak również umieszczony jest na nowej stronie internetowej parafii.

• Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. artykuł o tym, jak powstawał bursztynowy ołtarz w Gdańsku. Zachęcamy również do lektury naszej gazetki parafialnej „Boguckiej Rodziny”.