OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE «UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA» 26 Listopada 2017 r.

 • Przeżywamy dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która pokazuje nam cel naszego życia – Królestwo Niebieskie, które już teraz musi być dla chrześcijan rzeczywistością dnia codziennego. Dziś odpust w katowickiej Katedrze.

 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

 • Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 • Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na uroczyste nabożeństwo, podczas którego odmówimy Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi. Po jego odmówieniu spełniając zwykłe warunki można uzyskać odpust zupełny.

 • W poniedziałek o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji GIG i EMAG z okazji święta patronalnego Św. Barbary.

 • We wtorek odbędą się spotkania dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz dla ich rodziców. Dzieci spotykają się o godz. 17.00 w Bazylice, a rodzice o godz. 19.00 w sali parafialnej.

 • W czwartek obchodzić będziemy Święto Św. Andrzeja, Apostoła.

 • W tym tygodniu przypadają: I piątek i I sobota miesiąca.

 • W pierwszy piątek miesiąca o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 • Spowiedź dla dzieci klas III oraz dzieci po Wczesnej Komunii Św. odbędzie się w piątek o godz. 16.00. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 16.30. Młodzież klas III gimnazjum, oraz ponadgimnazjalną zapraszamy do spowiedzi o godz. 17.30 i na Mszę św. o godz. 18.00.

 • W piątek o godz. 19.00 zapraszamy rodziców i rodziców chrzestnych na nauki przed chrztem do kawiarenki.

 • W sobotę odwiedzimy chorych naszej parafii. Prosimy o ich zgłoszenie do piątku w kancelarii parafialnej.

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w sobotę od godz. 16.00.

 • Dziś kolęda na ul. Wajdy 2 i 1, oraz ul. Hoppego 4a i 4. W sobotę kolęda na ul. Hoppego 3a, 3, 1a, 1, a w przyszłą niedzielę na ul. Wajdy 12 i 10, oraz na ul. Na Obrzeżu. W tym roku w blokach wszystkie kolędy rozpoczynamy od góry. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablotce jak również umieszczony jest na nowej stronie internetowej parafii. 

 • W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent. Z tym pięknym okresem radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa związane są: tradycyjny wieniec adwentowy oraz lampiony roratnie, dlatego zachęcamy dzieci do przygotowania wraz z rodzicami lampionów i licznego udziału w Roratach. Roraty odprawiane będą tradycyjnie od poniedziałku do piątku o godz. 6.30, a dla dzieci młodszych w środy i piątki o godz. 16.30. Młodzież natomiast zapraszamy na Roraty w piątek o godz. 18.00. Podczas rorat będzie również funkcjonował „Bank dobroci”. Wszyscy, którzy chcieliby przekazać dzieciom słodycze, owoce, upominki mogą to uczynić składając swoje dary do specjalnego kosza przy bocznym ołtarzu już od najbliższej niedzieli. Przypominamy również o trwającym konkursie na najpiękniejsze lampiony. Do udziału w konkursie zapraszamy całe rodziny. Lampiony oddajemy do niedzieli 3 grudnia, a ogłoszenie wyników podczas pierwszej Mszy roratniej w poniedziałek 4 grudnia.

 • I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej księgi abstynencji.

 • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 będzie poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

 • Osoby, które nie ukończyły jeszcze studium przedmałżeńskiego zapraszamy 11, 12 i 13 grudnia o godz. 19.00 do salki.

 • W kiosku parafialnym można nabyć opłatki i świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 • Rozpoczęliśmy sezon grzewczy w naszej Bazylice, dlatego bardzo prosimy o zamykanie drzwi. W tygodniu drzwi główne będą zamknięte. Prosimy o wchodzenie do Bazyliki drzwiami bocznymi od strony kiosku parafialnego.

 • Informujemy, że w związku ze złym stanem technicznym został zdemontowany krzyż przy Bazylice na skrzyżowaniu ulic Markiefki i Leopolda. Krzyż zostanie wyremontowany i na nowo umieszczony na wiosnę.

 • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy artykuł o tym, że zdrowy wstyd jest człowiekowi bardzo potrzebny. Zachęcamy również do lektury „Boguckiej Rodziny”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *