OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11 MARCA 2018 r.

Niedziela dzisiejsza zwana jest Niedzielą Radości. Kościół Święty cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii.

Dziś rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. W naszej wspólnocie serdecznie witamy rekolekcjonistę ks. dra hab. Arkadiusza Wuwera.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, a przed Bazyliką przeprowadzona zostanie zbiórka na zorganizowanie spotkania wielkanocnego dla dzieci potrzebujących pomocy oraz przygotowanie dla nich paczek świątecznych.

Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 • Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
 • Po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się nauka stanowa dla mężczyzn.

 • W poniedziałek po Mszy św. wieczornej nauka stanowa dla kobiet, natomiast we wtorek po Mszy św. wieczornej nauka dla młodzieży. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. W środę zakończenie rekolekcji. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na cele rekolekcyjne. Bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich parafian do udziału w rekolekcjach i przeżycia szczerego nawrócenia w sakramencie pokuty. Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest na planszach z tyłu Bazyliki. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu jak również do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania pół godziny przed każdą Mszą św.

 • We wtorek będziemy obchodzili rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

 • Tego dnia przypada dzień fatimski. Czcicieli MB Fatimskiej zapraszamy na Różaniec o godz. 7:30 oraz na Mszę Św. w ich intencji o godz. 8:00.

 • Również we wtorek po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową, szczególnie tych, którzy nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie w piątek.

 • W środę o godz. 19.15 w kaplicy Braci Bonifratrów spotkanie Lectio Divina.

 • W czwartek o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie Bractwa Żywego Różańca,
  a o godz. 18.00 Msza św. w intencji członków Bractwa.

 • Spowiedź dla dzieci klas V odbędzie się w piątek o godz. 16.00. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 16.30. Młodzież gimnazjalną
  i ponadgimnazjalną zapraszamy do spowiedzi w piątek o godz. 17.30 i na Mszę św. o godz. 18.00.

 • W piątek po wieczornej Mszy Św. wyruszymy ulicami naszej parafii na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W związku z tym nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci, które również zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami parafii. W tym roku przejdziemy ulicami: Leopolda, Katowicką, Wajdy, Hoppego, Na Obrzeżu,
  Ks. Blachnickiego, Ludwika. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

 • W sobotę odbędzie się Pierwszy Zjazd Absolwentów Wydziału Teologicznego
  z okazji 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego. Rozpoczęcie o godz. 10.00 Mszą św.
  w krypcie katedry Chrystusa Króla.

 • Również w sobotę młodzież z oazowej Diakonii Modlitwy rejonu Katowice-Bogucice zaprasza do Bazyliki do udziału w modlitwie, która rozpocznie się Eucharystią o godz. 17:00.

 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie ofiarą specjalną, przeznaczoną na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem naszej Bazyliki.

 • Bractwo Szkaplerzne zaprasza na pielgrzymkę ku czci św. Józefa, która odbędzie się w sobotę 17 marca. Nawiedzimy Sanktuarium w Rudzie Śląskiej oraz kościół
  w Załężu. W programie jest też zwiedzanie Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie. Koszt 30 złotych, wyjazd o godz. 9.00. Zapisy w kancelarii.

 • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy m.in. artykuł „O ograniczeniu handlu w niedzielę. Dzięki tej ustawie robimy krok w stronę dojrzałej cywilizacji”. Zachęcamy także do lektury „Boguckiej Rodziny”.

 • W dniu 13 maja br. w godz. 7.00-19.00 w naszej dzielnicy, odbędą się wybory do Rady Jednostki Pomocniczej nr 13 Bogucice (kolejnej kadencji). Zgłoszenia kandydatów na Radnych będzie przyjmować Okręgowa Komisja Wyborcza
  w dniach od 3 do 13 kwietnia br. z siedzibą przy ul. Markiefki 44a (siedziba Rady Jednostki Pomocniczej nr 13 Bogucice). Podczas dyżurów Komisji można będzie również składać kandydatury do składów obwodowych komisji wyborczych. Szczegóły w gablocie przed Bazyliką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.