OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 4 MARCA 2018 r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

• Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Specjalne połączone z Gorzkimi Żalami
    z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.

• Wyjazd pielgrzymki do Mzyk i Leśniowa będzie miał miejsce w poniedziałek
    o godz. 8.15 z parkingu przy ul. Wróblewskiego.

• Emerytów i rencistów naszej parafii zapraszamy we wtorek o godz. 8.00 na
    Eucharystię, a po niej na Drogę Krzyżową, szczególnie tych, którzy nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie w piątek.

• We wtorek odbędzie się kolejny wykład z historii Kościoła.

• Trwa nowenna przed Uroczystością Św. Jana Bożego, założyciela zakonu Bonifratrów. Modlitwy odbywają się codziennie w kaplicy przed Mszą św. o godz. 18.30. Uroczysta Msza św. ku czci Św. Jana Bożego zostanie odprawiona
    w czwartek 8 marca o godz. 18.30 w kaplicy Braci Bonifratrów. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału.

• Spowiedź dla dzieci klas IV odbędzie się w piątek o godz. 16.00. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 16.30. Po Mszy św. odbędzie się Droga Krzyżowa dla dzieci. Młodzież klas II gimnazjum i ponadgimnazjalną zapraszamy do spowiedzi o godz. 17.30 i na Mszę św. o godz. 18.00.

• Droga Krzyżowa dla dorosłych zostanie odprawiona w piątek po Mszy św. o godz. 18.00. Przypominamy, iż wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową, mogą uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

• Już teraz informujemy, że Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii odbędzie się
    w piątek 16 marca. W tym roku udamy się na osiedle Wajdy.

• Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. w sobotę od godz. 16.00.

• Zachęcamy do owocnego przeżycia świętego czasu rekolekcji parafialnych, które rozpoczniemy w przyszłą niedzielę. Bardzo prosimy wszystkich parafian
    o zapoznanie się ze szczegółowym planem spotkań rekolekcyjnych, który umieszczony jest na planszach z tyłu Bazyliki. W przyszłą niedzielę rekolekcjonista wygłosi kazania podczas wszystkich Mszy św. O godz. 18.00 tradycyjnie pierwsza nauka rekolekcyjna dla wszystkich mężczyzn na którą serdecznie zapraszamy.
    W tygodniu nauki rekolekcyjne głoszone będą podczas Mszy św. o godz. 8.00
    i o godz. 18.00. Rekolekcje wygłosi ks. dr hab. Arkadiusz Wuwer.

• Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, a przed Bazyliką zostanie przeprowadzona zbiórka na zorganizowanie spotkania wielkanocnego dla dzieci potrzebujących pomocy oraz przygotowanie dla nich paczek świątecznych.

• Bractwo Szkaplerzne zaprasza na pielgrzymkę ku czci św. Józefa, która odbędzie się w sobotę 17 marca. Nawiedzimy Sanktuarium w Rudzie Śląskiej oraz kościół
    w Załężu. W programie jest też zwiedzanie Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie. Koszt 30 złotych, wyjazd o godz. 9.00. Zapisy w kancelarii, szczegółowy plan jest zamieszczony w Boguckiej Rodzinie.

• Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. znajdziemy artykuł „O świeckich zakonnikach, zwanych tercjarzami. Skąd się wzięli, kim są oraz kto może wstąpić do trzeciego zakonu?”. Zachęcamy również do lektury „Boguckiej Rodziny”.

• W piątek 9.03. odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego
    i elektronicznego. Sprzęt można składać na placu probostwa w piątek do godz. 14.00. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne.

• W dniach od 1-28.03. br. trwa nabór do klasy 1, 4 i 7 SP nr 40 im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Wnioski trzeba pobrać w sekretariacie szkoły, lub na stronie internetowej: www.gimnazjum10.nazwa.pl

W dniach od 17-24.05. br. będzie miało miejsce postępowanie uzupełniające do rekrutacji.