OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 3 Grudnia 2017 r.

Dziś rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjęcie Pana. Pierwsza niedziela Adwentu obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii

Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 • Dziś po Mszy Św. o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo specjalne do Matki Boskiej Boguckiej.

 • Wszystkie dzieci zachęcamy do licznego udziału w Roratach, na które zapraszamy od poniedziałku do piątku o godzinie 6.30. Dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci, które nie mogą rano uczestniczyć w Roratach zapraszamy na Msze św. roratnie w środę i piątek o godz. 16.30. Młodzież natomiast zapraszamy na Roraty w piątek o godz. 18.00. Podczas rorat funkcjonuje „Bank dobroci”. Wszyscy, którzy chcieliby przekazać dzieciom słodycze, owoce, upominki mogą to uczynić składając swoje dary do specjalnego kosza przy bocznym ołtarzu. Za każdą formę pomocy i zaangażowania serdecznie dziękujemy.

 • W poniedziałek przypada wspomnienie św. Barbary, patronki górników. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00, która zostanie odprawiona w następujących intencjach:

   • w intencji górników i ich rodzin, w intencji Koła Emerytów i Rencistów „Solidarność” byłej Kopalni Katowice i ich rodzin oraz za zmarłych emerytów i rencistów

   • w intencji członków Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa

   • w intencji Zarządu i pracowników Katowickiego Węgla.

Zapraszamy wszystkich górników, emerytów i rencistów oraz górnicze rodziny do wspólnej modlitwy, a po Mszy św. zapraszamy na spotkanie do sali parafialnej

 • We wtorek zapraszamy emerytów i rencistów naszej parafii na Mszę św. o godz. 8.00 a po niej na spotkanie do kawiarenki.

 • Również we wtorek zapraszamy na kolejny wykład z historii Kościoła do salki.

 • We środę przypada wspomnienie św. Mikołaja. Rodziców z małymi dziećmi, którzy pragną, aby św. Mikołaj wręczył przygotowaną przez nich paczkę zapraszamy o godz. 17.00 do sali parafialnej.

 • W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. O godz. 18.00 odprawimy Mszę św. o powołania kapłańskie i zakonne, na którą zapraszamy ministrantów, lektorów, ich rodziców, rodziny kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych, a także członków Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz wszystkich modlących się za kapłanów czyli „Margaretki”

 • W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu nie będzie rorat lecz wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.30, która będzie sprawowana w intencji wspólnoty Dzieci Maryi z okazji patronalnego święta. Dodatkowa Msza św. zostanie również odprawiona o godz. 9.00. Serdecznie zachęcamy do udziału w Eucharystii.

 • W piątek z racji uroczystości kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 • Spowiedź dla dzieci klas IV będzie w piątek o godz. 16.00. Młodzież klas II gimnazjum i ponadgimnazjalną zapraszamy do spowiedzi o godz. 17.30 i na Mszę św. roratnią o godz. 18.00.

 • Dziś kolęda na ul. Wajdy 12 i 10, oraz na ul. Na Obrzeżu. W sobotę na ul. Blachnickiego, ul. Karoliny i ul. Leopolda, a w przyszłą niedzielę kolęda na ul. Ludwika, oraz ul. Katowickiej 48c, 50, 50a, 48b, 48a, 48, 46c, 46b, 46a. W tym roku w blokach wszystkie kolędy rozpoczynamy od góry. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablotce jak również umieszczony jest na stronie internetowej parafii. 

 • W kiosku parafialnym można nabyć opłatki i świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 • Rozpoczęliśmy sezon grzewczy w naszej Bazylice. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi. W tygodniu drzwi główne będą zamknięte. Prosimy o wchodzenie do Bazyliki drzwiami bocznymi od strony kiosku parafialnego.

 • Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, a przed Bazyliką będzie przeprowadzona zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” w którym znajdziemy m.in. artykuł o tym, czym wiara mężczyzny różni się od wiary kobiety. Do nabycia jest również „Bogucka Rodzina”.

 • Informujemy, że IV edycja koncertu „Betlejem w Spodku” odbędzie się w piątek 29 grudnia br. Wśród wykonawców nie zabraknie m.in. Beaty Bednarz, Natalii Kukulskiej, Katarzyny Moś, Mieczysława Szcześniaka, Igora Herbuta oraz muzyków AUKSO i Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy. Bilety w cenie: 40zł, 60zł i 80zł do nabycia w kancelarii parafialnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *