#StrefaUwielbienia

#Strefa Uwielbienia, jak sama nazwa wskazuje, to przestrzeń, gdzie niezależnie od wieku, płci i denominacji można poznawać Boga, odkrywać Jaki On Jest, budować i pogłębiać z Nim relację oraz uwielbiać Jego Imię radosnym śpiewem.

Grupa, powołana w lutym 2017 roku, obrała za cel rozszerzanie Królestwa Bożego poza murami Kościoła poprzez organizację regularnych modlitw uwielbienia. Działamy tam, gdzie ufamy, że Duch Święty nas kieruje; tak aby wznosić Jego Chwałę wielbiąc Go śpiewem wraz z konferencjami prowadzonymi przez zaproszonych do wspólnego udziału prelegentów.

Wspólnota spotyka się w każdą 4. sobotę miesiąca poza wakacjami (jeżeli 4. sobota wypada w święto, spotkanie jest w 3. sobotę) w salach przy parafii, prowadząc uwielbienie we wspólnocie. Po uwielbieniu ma miejsce spotkanie formacyjne oraz czas na luźne rozmowy przy stole. Spotkania ogólne odbywają się w godzinach 10:30-13:30.

W roku 2017/2018 co dwa tygodnie w poniedziałki o godz. 19:00, począwszy od 9.10., spotyka się także grupa domowa pochylając się nad Słowem Bożym. Przy dobrej herbacie i zdrowych przekąskach poznajemy Boga w Jego Słowie. Zainteresowanych dołączeniem do grupy prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy: strefauwielbieniabogucice(at)gmail.com.

Osobami odpowiedzialnymi w Strefie są:

• Jolanta Mitko, tel: 696-911-883,
  • Jarosław Utracki, tel: 601-411-104.

Opiekunem duchowym wspólnoty w roku 2017/2018 jest ksiądz dr Adam Palion.

Chór Gospel Sound

Katowicki Chór Gospel Sound to grupa osób różnych wyznań chrześcijańskich, które połączyła wspólna pasja śpiewania i grania radosnej muzyki na chwałę Boga oraz dziękczynienie Stwórcy za Jego dary.

Nazwa chóru nawiązuje do celu istnienia zespołu, którym jest wielbienie Boga i głoszenie Słowa Bożego poprzez jak najdoskonalszą i najpiękniejszą muzykę gospel.

Skład zespołu to dwudziestoosobowy chór mieszany pod kierownictwem i dyrygenturą Jolanty Mitko oraz instrumentaliści:

• Artur Wypich – instrumenty klawiszowe, aranże, kompozycje,
  • Maciej Chrobok – gitara elektryczna,
  • Michał Lech – gitara akustyczna,
  • Robert Lubowiecki – perkusjonalia,
  • Beniamin Pilch – perkusja,
  • Kuba WOUX Wołkiewicz – gitara basowa.

W repertuarze znajdują się współczesne piosenki gospel wykonywane przede wszystkim w języku angielskim, ale także polskim, oraz utwory stanowiące korzenie gatunku gospel i negro spirituals, w tym utwory instrumentalne i a cappella. Od roku 2016 Gospel Sound tworzy autorską muzykę chrześcijańską utrzymaną w stylistyce gospel.

Geneza istnienia chóru Gospel Sound sięga sierpnia 2010 roku. Pomysł dyrygentki, by założyć chór gospel spotkał się z aprobatą księdza proboszcza – Jana Morcinka i w październiku 2010 roku ruszyły pierwsze próby tworzącego się chóru. Po akcji „naborowej” i mini występie pierwszego składu podczas warsztatów gospel w Katowicach w grudniu 2010 roku – na próbę dnia 04.01.2011 przybyło ponad 20 nowych osób. Tę datę zespół przyjął za oficjalny początek istnienia Gospel Sound. W lutym 2015 roku działalność grupy nabrała nowego wymiaru. By ułatwić funkcjonowanie powołane zostało Stowarzyszenie Gospel bez Granic, a członkowie chóru i stowarzyszenia włączają się w organizację koncertów i warsztatów wykraczających poza obszar naszej Parafii.

Chór spotyka się w Sali Muzycznej przy naszej parafii w każdy wtorek w godzinach 18:30-21:00.

Kontakt można uzyskać korzystając z adresu: info(at)gospelsound.pl, bądź bezpośrednio z liderką grupy: Jolantą Mitko pod numerem telefonu: 696-911-883.

Opiekunem duchowym zespołu w roku 2017/2018 jest ksiądz Tomasz Marecik.

Strona www: http://www.gospelsound.pl